'Pos Modern Tefeciler'

Antalya'nın da aralarında yer aldığı 13 ilde düzenlenen 'pos modern tefecilik' adlı operasyonda, tefecilik suçlamasıyla gözaltına alınan 2'si kadın 71 kişiden 18'i, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

'Pos Modern Tefeciler'

Bugün sabah saatlerinde sorguları biten 53 kişi ise Adliyeye sevk edildi. Şebeke üyelerinin bastırdıkları el ilanlarında hangi banka kartına ne kadar faiz aldıklarını, taksit öteleme, erteleme gibi hizmetlerini yazdıkları belirlendi.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından geçen cuma sabahı 13 il ve 6 ilçede eş zamanlı tefecilik operasyonu düzenledi. Antalya, Burdur, Isparta, Hatay, Diyarbakır, Konya, İstanbul, Muğla, Mersin, Şanlıurfa, Osmaniye, Kocaeli ve Malatya ile Antalya'nın 6 ilçesinde 68 ev, 29 işyeri olmak üzere 97 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda, 750 polis görev aldı. İki ayrı suç örgütüne yönelik operasyonda liderliklerini Mürsel A. ve Veysel S.'nin yaptığı şebekenin 71 üyesi yakalanarak Antalya'ya getirildi. 18 kişi ilk ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, sorgusu tamamlanan 53 kişi bu sabah adliyeye sevk edildi.

Adliye binasına 4 otobüsle getirilen şüpheliler, güvenlik önlemleri altında adliyeye binasına girerken, "Suçsuzuz. Alnımız ak bir şekilde bu işten çıkacağız. Haram para yemedik. Suç işlemediğimiz için de yüzümüzü kapatmayacağız" dedi. Bu sırada şüphelilerin yakınları da "Yüzünüzü açın, siz suçsuzsunuz" dedi.

Polis tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan şüphelilerden elde edilen 164 pos cihazı ile yüzlerce kredi kartının incelemesinin devam ettiği açıklandı. 50 milyon TL'yi bulduğu tahmin edilen vurgunda çete üyelerinin lüks içinde yaşadıkları lüks otomobillere binip eğlence merkezlerinde yüklü miktarlarda para harcadıkları belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER