Ocaklara Ateş Düştü

Şehit düşen Jandarma Kıdemli Başçavuş Yıldırım Akbulut, Piyade Onbaşı Coşkun Kılıç ve Er İlhan Verenbel'in evinde acı hakim

Tunceli merkeze 35 kilometre uzaklıkta inşasına yeni başlanacak olan Alacık karakolunun güvenliği için bölgede konuşlanan askerler, dün gece saatlerinde PKK'lı bir grubun saldırısına uğradı. Çıkan çatışmada; Jandarma Kıdemli Başçavuş Yıldırım Akbulut, Piyade Onbaşı Coşkun Kılıç ile Er İlhan Verenbel şehit oldu.

 

Teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Komando Astsubay Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut'un İzmir'in Bergama İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Şehit astsubayın Babası Muharrem ve annsi Esma Akbulut'a acı haberi, Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, Bergama Garnizon Komutanı Hava Savunma Kurmay Albay Halil Çetin verdi. İki çocuğundan birinin şehit olduğunu öğrenen anne Esma Çetin gözyaşlarına boğuldu. Soğukkanlı olmaya çalışan inşaat işçisi baba Muharrem Akbulut ise "Vatan sağolsun" diyebildi. 15 gün önce izne Şehit astsubayın evi taziye ziyaretine gelen yakınlarının akınına uğradı. Henüz 10 aylık olan "Barlas" adında bir oğlu bulunan şehit Akbulut'un eşi 23 yaşındaki Pelin Akbulut'a ise kara haber Ankara Gölbaşı'ndaki evinde verildi.

 

Şehit olan Piyade Onbaşı Mehmet Coşkun Kılıç'ın Ankara Keçiören’deki baba ocağında da ağıtlar duyuldu.

Çorumlu Onbaşı Kılıç'ın şehadet haberi ailesine sabah saatlerinde bildirildi. Acı haberinin duyulmasının ardından mahalleli ve yakınları eve akın etti. Baba Satılmış Kılıç ile anne Fatma Kılıç metanetini korurken kız kardeşi ve yeğeni ise baygınlık geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER