Kazıda İnsan Kemiği Bulundu

Çorum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Gazi Caddesi'nde altyapı çalışmaları için kazı yaparken insan kemikleri buldu.

Kazıda İnsan Kemiği Bulundu

Belediye ekipleri, altyapı çalışmaları kapsamında bugün sabah saatlerinden itibaren Gazi Caddesi üzerinde bulunan belediye binası önünde kazı çalışmalarına başladı. Kepçe ile yapılan kazı sırasında bir işçinin dikkatiyle insan kemikleri fark edildi. Kazılan çukurda ilk olarak insan kafatası ve kemikleri bulundu. Bulunan kemik parçaları emniyete bildirilirken, altyapı kazı çalışması savcılık tarafından durduruldu. Olay yeri inceleme ekipleri, kazı alanında incelemelerini sürdürüyor.

Çorum'da, Belediye ekiplerinin altyapı çalışmaları için yaptığı kazı sırasında çıkan insan kemikleri ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı'ndan açıklama geldi. Cumhuriyet Savcısı Bülent Kazancı yaptığı açıklamada, "Bulunanlara insan kemikleri demek erken olur. Kemikler çok eskiye dayanıyor. Bu nedenle ne olduğunu söylemek için çok erken. Çıkan kemikler muhafaza altına alındı ve Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek. Kazıyı durduracak herhangi bir durum söz konusu değil" dedi. Savcının incelemesini bitirmeaiyle birlikte belediye ekiplerinin çalışmaları kaldığı yerden tekrar başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER