Karabük'te Yangın: 7 Ev Kül Oldu

Karabük'ün Eskipazar İlçesi'ne bağlı Bulduk Köyü'nde muhtarın evinde çıkan yangının yanındaki evlere sıçraması sonucu 7 ahşap ev, 1 ahır kül oldu.

Karabük'te Yangın: 7 Ev Kül Oldu

 

Saat 04.30 sıralarında, Bulduk Köyü'nde muhtar Ali İhsan Sarıkaya'nın evinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyürken, yanında bulunan evlere sıçradı. Yangına Karabük, Eskipazar, Bolu'nun Gerede, Çankırı'nın Çerkeş belediyeleri itfaiye ekipleri, Karabük Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri ile İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. Yaklaşık 4 saat sonra söndürülen yangında Ali İhsan Sarıkaya, Kemal Sarıkaya, Ali Akça, Metin Sarıkaya, Niyazi Karababa, Cemal Dağcı ve Mustafa Sarıkaya'ya ait 7 ev ve 1 ahır tamamen yandı. Yanan elektrik direkleri tehlike arz ettiği için görevliler tarafından yıkıldı.
 
Köye gelen Karabük Valisi İzzettin Küçük ve Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin incelemerlede bulundu. Vali İzzettin Küçük, Saat 04.30 sıralarında muhtarın evinde yangın çıkıyor. Bitişik ve ahşap olan evlere sıçrayarak büyüyor. Karabük'ten ve çevre ilçelerimizden itfaiye ekipleri gelerek yangına müdahale ediyor. Rüzgar ve evlerin bitişik olması yangına müdaheleyi zorlaştırmış. 7 ev yandı. Tek teselimiz hiçbir can kaybının ve hayvan telefinin olmaması. Evsiz kalan vatandaşlarımızın ev ihtiyacını ilk önce prefabrik konutlarla sonra da kalıcı konutlarla çözülecektir. Gıda ihtiyacı içinde harekete geçilmiştir. Her gün 100 kişiye sıcak yemek verilecektir dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER