Karabük'te 'Lokum Gibi' Ceza

Karabük'te, hız yapan sürücülere Trafik Haftası nedeniyle ceza yazılmayarak, lokum ikram edilip, trafik kurallarına uymaları için uyarıda bulunuldu.

Karabük'te 'Lokum Gibi' Ceza

 

Karabük-Safranbolu yolunda yapılan radar uygulamasında hız yapan sürücüler uyarıldı. Ellerinde lokumlarla bekleyen ekipler, radara giren araçları durdurarak sürücüleri hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyararak, broşürler verdi. Herhangi bir cezai işlem uygulanmayacağının söylenmesi üzerine şaşıran sürücüler, ikram edilen lokumları yedi. Bir sürücü ise polislere teşekkür ederek, kolonya ikram etti.
 
Karabük Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipler Amiri Orhan Aldemir bugüne kadar yapılan trafik uygulamalarında cezai işlem uyguladıklarını belirterek, Ancak bugün Trafik Haftası olmasından dolayı sürücülerimize lokum ikram ettik ve broşür verdik. Sürücülerimizin daha dikkatli araç kullanabilmeleri için onların ağzını tatlandırdık. Daha dikkatli olmaları konusunda da uyarılarda bulunduk. Sürücülerimiz oldukça sevindi. Her zaman bu şekilde bekleriz dedi. Bizde her zaman bu şekilde olmayacağını, daha dikkatli araç kullanmaları, emniyet kemerini takmaları, hız ihlali yapmamaları konusunda uyardık dedi.
 
Sürücüler ise yapılan uygulamayı çok güzel bulduklarını söyleyerek, polislere teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER