İlaç Sektörü İle İlgili Uygulamaları Yeniden Gözden Geçireceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilaç sektörü ile ilgili uygulamaları yeniden gözden geçireceklerini söyledi. Geçen 10 yıl içinde sağlık harcamalarının 10 milyardan 40 milyar liraya, kamu ilaç harcamalarının ise 5 milyardan 16 milyar liraya çıktığını ifade eden Çelik, bu durumda sağlığa erişimin kolaylaştırılmasının etkili olduğunu da belirtti.

İlaç Sektörü İle İlgili Uygulamaları Yeniden Gözden Geçireceğiz

 

Bakan Çelik, Marriot Hotel'de ilaç sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi.
 
Burada yaptığı konuşmada, sağlık yapılan reformları anlatan Çelik, halkın sağlık hizmetlerinden memnuniyetinin yüzde 70'lere ulaştığını kaydetti. Bu başarıda sağlık çalışanları ve hizmet sunucularının emeğinin olduğunun altını çizen Çelik, "Kaliteyi önemsediğimiz zaman kamuya maliyetinin artacağı kesindir. Ancak hizmet kalitesini esas alırken bir diğer husus hizmetlerin sürdürülebilirliğidir." diye konuştu.
 
Sektör temsilcileriyle ilk kez bir araya gelindiğini aktaran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, geçmişteki tecrübelere bakılarak ortak kararlar alınmasının önemine vurgu yaptı. Yapılan toplantının sektöre yeni bir yol haritası oluşturmak için önemli bir adım olacağı kanaatini paylaşan Çelik, bakanlık olarak bu sürecin olumlu bir netice verene kadar takipçisi olacaklarını ifade etti.Çelik, açılış konuşmasının ardından toplu sözleşme görüşmelerine katılmak için toplantıdan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER