İki İlde Yıkım Gerginliği

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı sahilinde bulunan bazı pansiyonların yıkımı sırasında olaylar çıktı. Manisa’da da kaçak binaların yıkımı sırasında yaşanan arbedede 1 polis, bir zabıta ve bazı vatandaşlar yaralandı.

İki İlde Yıkım Gerginliği

Manisa Belediyesi ekipleri, 14 kaçak binayı yıkma kararı üzerine Kazım Karabekir Mahallesi'ne gitti. Polisin ve zabıtanın geniş güvenlik önlemi aldığı mahallede bazı vatandaşlar yıkım kararına tepki gösterdi. Evlerin çatısına çıkan bazı vatandaşların attığı taşların isabet ettiği 1 polis ve 1 zabıta memuru yaralandı. Polis, vatandaşları tazyikli su sıkarak dağıttı. Güvenlik güçleri ile vatandaşlar arasında yaşanan arbedede ise 2 vatandaş baygınlık geçirdi. Olaylarda 1 kişi gözaltına alındı. Yaralılar olay yerindeki ambulanslarla Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bir evin yıkımına başlayan belediye ekipleri, olayların büyümesi üzerine yıkımı geçici süreyle durdurdu.

 

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Ulupınar köyünün Çıralı sahilinde de yıkım gerginliği yaşandı. Belediye ekipleri, yıkım kararı alınan 4 pansiyon için harekete geçti. İşletme sahipleri, yakınları ve vatandaşlardan oluşan grup, Çıralı kavşağında yolu trafiğe kapattı. Eylem nedeniyle olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Yolu açmaları konusunda uyarıda bulunan jandarma ekipleri, yolun açılmaması üzerine gruba müdahale etti. Jandarma ekipleri, eylemcileri karga tulumba yoldan uzaklaştırdı.

 

Bu sırada bir kadın, 2 yaşındaki bebeğiyle iş makinelerinin yolunu kesti. Başka gidecek yeri olmadığını söyleyen kadın, "Başbakan ‘3 çocuk yapın’ diyor. Benim bir çocuğum var. Onun da yaşadığı yer yıkılıyor. Ben nereye giderim?" diyerek gözyaşı döktü. Bir süre kadına müdahale etmekte tereddüt yaşayan ekipler, daha sonra kadını yoldan uzaklaştırdı. İşyeri sahiplere daha sonra pansiyonları boşaltmaya başladı. Pansiyonların tahliye edilmesinin ardından yıkım işlemi yapılacak. Olaylar sırasında bazı kişiler yaralanırken, yaklaşık 25 kişi de gözaltına alındı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER