Hakkını Helal Et Şehid'im!

Türkiye şehitlerini gözyaşlarıyla uğurladı. Tunceli'de çıkan çatışmada şehit olan 3 Mehmetçik memleketlerinde toprağa verildi.

 

Tunceli'de teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Komando Er Mehmet Coşkun Kılıç'ın cenazesi, Kocatepe Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Cebeci Askeri Mezarlığı'na götürüldü.

Şehit Er Kılıç'ın cenaze törenine Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve kuvvet komutanları, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek katıldı.

Törene katılan şehit babası Satılmış Kılıç, anne Fatma Kılıç ve kardeşlerin metanetli duruşu dikkat çekti.

Kılıç'ın naaşı Kocatepe Camii'nden tekbirler eşliğinde uğurlandı.

Şehit Er Mehmet Coşkun Kılıç'ın cenazesi, Cebeci Askeri Mezarlığı'na defnedildi.

şehit olan er İlhan Zerender'in cenazesi ise memleketi Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Gelişen Köyü'nde toprağa verildi.

20 yaşındaki İlhan Zerender'in cenazesinde de göz yaşları sel oldu

Şehit cenazesi Şemdinli ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta, Irak sınırındaki Gelişen Köyü Ulaşan Mezrası'na getirildi.

Şehidin cenazesi bir süre askeri yetkililer ve vatandaşların omuzlarında taşındıktan sonra kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kürtçe ve Türkçe ağıtların yakıldığı cenaze töreninde şehidin acılı yakınlarını askeri yetkililer teselli etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER