G.Kurmay'dan Açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, köşe yazılarıyla ilgili iddialara cevap verdi.

G.Kurmay'dan Açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, 2007-2012 yıllarında Ankara'da yapılan şehit cenaze törenleri ile ilgili açıklama yaparken isim vermeden gazeteci Umur Talu'nun yazılarına Türk Silahlı Kuvvetleri internet ağında erişimin engellendiğine dair haber ve iddialara yanıt verdi.

Genelkurmay resmi internet sitesindeki ilk açıklamada, 2007-2012 yıllarında Ankara'da yapılan şehit cenaze töreni listesine yer verildi. Yayınlanan VE 41 şehidin yer aldığı listede şehitlerin rütbesi, adı soyadı, tören yeri, defin yeri ve tören tarihleri bilgileri yer aldı. Genelkurmay Başkanlığı, daha sonra, bazı basın yayın organlarında yer alan, Türk Silahlı Kuvvetlerri internet ağında gazeteci Umur Talu’nun yazılarına erişilemediğine ilişkin haberler hakkında isim vermeden bir açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

"Bazı basın ve yayın organlarında; Genelkurmay Başkanlığı'nca, bir yazarın yazılarına erişimin engellendiği şeklinde haber ve iddialara yer verilmiştir. TSK'nın birlik, karargah ve kurumlarında askeri personelin kullanımına açık olan TSK Ağı’nda (İNTRANET), 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren, hiçbir köşe yazarının yazısı yer almamaktadır. TSK birliklerinde kullanıma açık olan Genel İnternet Ağı’nda ise basın yayın organlarına veya yazarların yazılarına erişimi engelleyen hiçbir kısıtlama bulunmamaktadır."

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER