Engelli Çocuklar Uçuş Keyfi Yaşadı

Türk Hava Kurumu ve ZİÇEV'in ortak düzenlediği etkinlikte 13 farklı şehirden gelen 115 zihinsel engelli, ilk defa uçakla uçma keyfi yaşadı.

Engelli Çocuklar Uçuş Keyfi Yaşadı

 

Türk Hava Kurumu (THK) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın (ZİÇEV) ortak düzenlediği etkinlikte 115 zihinsel engelli çocuk ilk kez uçağa binerek ilginç bir deneyim yaşadı.
 
İstanbul, Diyarbakır, Adana ve Elazığ gibi 13 şehirden Ankara'ya gelen zihinsel engelliler, THK merkezinde buluştu. Seyirci bölümünde toplanan zihinsel engelliler, daha sonra piste geçti. Engelliler gruplar halinde uzman gözetiminde deneyimli pilotların kullandığı uçaklara bindi. Yaklaşık 10 dakika uçakla Ankara semalarında gezen engelliler, turu tamamladıktan sonra uçaktan indi. Zihinsel engelliler, ilk uçuş deneyiminin keyifli geçtiğini dile getirdi.
 
Organizasyonun Koordinatörü Osman Akdemir, bu gibi aktivitelerin engelli çocuklar için büyük önem taşıdığını ifade etti. Engellilerin sosyal hayata katılması ve böyle bir etkinliğe dahil olmasına katkı sağlamasından dolayı THK Genel Müdürlüğü'ne teşekkür eden Akdemir, "ZİÇEV olarak 13 ayrı ildeki şubelerimizden çocuklarımız burada. Yaklaşık 115 çocuğumuz uçaklarla uçma imkanı buldu" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER