Cizre'de 55 Öğrenci Hastanelik oldu

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki 4 ilköğretim okulunda okuyan 55 öğrenci, içtiği sütten rahatsızlanarak Cizre Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Karın ağrısı ve baş dönmesiyle hastaneye başvuran öğrenciler, serum bağlanarak tedavi altına alındı. Hastaneye gelen öğrenci velileri duruma tepki gösterdi.

Cizre'de 55 Öğrenci Hastanelik oldu

 

Cizre İlçesi'nde öğleden sonra Cumhuriyet, Vali Kamil Acun, Nuh Nebi ve Menderes İlköğretim Okulları'nda dağıtılan sütü içen toplam 55 öğrenci, karın ağrısı, kusma ve baş ağrısı şikayetiyle Cizre Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi. Yapılan ilk tetkiklerden sonra rahatsız olan öğrencilerin tümünün dağıtılan sütleri içtikten sonra rahatsızlandığı belirtildi. 
Bir çok öğrenci kollarına takılan serumlarla yataklı tedavi altına alınırken, bazı öğrenciler kollarına serum takılarak taburcu edildi. 
Haberi duyan öğrenci velileri hastaneye gelerek çocuklarının son durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi aldı.Hastaneye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Bora'ya öğrenci velileri tepki gösterdi. Bora, öğrenci velilerini sakinleştirmeye çalışırken, tepkilerin artması üzerine hastaneden ayrılmak zorunda kaldı.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER