Çelik İzmir'de Dağıtılan Süte Taktı

“Okul Sütü Projesi”ne yönelik eleştirilerine tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı sütlerin maliyetinin daha fazla söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Okul Sütü Projesi” konusunda yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

Çelik, hükümetin ülke genelinde dağıttığı sütün maliyetinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı sütten daha az olduğunu söyledi.

“İzmir’de süt dağıtımını yapan firma da ihaleye katıldı. Türkiye’de bulunan 17 şirketin hepsi katılmıştır. Hükümetin dağıttığı sütün maliyetinin 54 kuruş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ise 37 kuruşa olduğu söyleniyor. Hükümetin dağıttığı sütün maliyeti 52 kuruştur. Nakliye gibi diğer bedeller eklenince İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı sütün maliyeti ise 54 kuruş oluyor.

Projeden siyasi olarak nemalanmak isteyenler var. Çocukların nafakası üzerinden siyaset yapılıyor. Hayırlı bir iş üzerinden ideolojik tartışma yapılmamalıdır.

Çocuklardan bir tanesinin bile sağlığı bizim için önemlidir. Siyasi etikle bağdaşmayan eleştiriler yapılıyor. Siyasi polemik yaratan eleştirilerin üzerinde durmuyoruz. ‘Yandaş’ iddiaları artık kabak verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı süt yağlı süttür. Hükümetin dağıttığı süt ise tam yağlı süttür. İzmir’de dağıtılan süt daha pahalıya geliyor.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER