Bir İlginç Haciz!

Aydın'da büfe işleten K.P.'nin (Kamil Pehlivan) piyasaya olan borçları nedeniyle, "Kaanefe" adlı güreşçi devesi haczedildi. Festivallerdeki güreşlerde dereceye giren ve bir de şampiyonluk kazanan deve, açık arttırmayla satılacak.

Bugüne kadar gayrimenkuller, ev eşyaları, otomobiller, makineler hacizle satılırken şimdi bunların arasına bir de deve girdi. Aydın'da develere olan merakıyla tanınan büfe işletmecisi K.P., 4 yıl önce İncirliova İlçesi'nde görüp çok beğendiği güreşçi deveyi satın aldı. Deveyi koyacak yeri olmayan K.P., Kuyulu Köyü'nde ahırı olan Mehmet Günhar'dan bakmasını istedi. Mehmet Günhar'ın ahırında bakılan ve "Kaanefe" adı verilen deveyi her hafta güreştiren K.P.'nin işleri bir süre sonra bozuldu. Piyasaya borcu olduğu öğrenilen K.P., Aydın E Tipi Kapalı Cezaevi'nde görev yapan infaz koruma memuru A.N.Y.'den (Ahmet Nuri Yılmaz) 40 bin lira borç aldı. Borcunu ödeyemeyen K.P., A.N.Y. tarafından icraya verildi. Mahkeme, K.P.'nin "Kaanefe" adlı devesinin haczedilmesine karar verdi.

Aydın 1'inci İcra Müdürlüğü tarafından haczedilen ve 50 bin TL bedel belirlenen güreşçi deve, yediemin olarak tayin edilen Mehmet Günhar'a zimmetlendi. Yaklaşık 4 yıldır devenin bakımını yaptığını dile getiren Mehmet Günhar, "K.P.'nin bana da borcu var. 4 yıldır ben bakıyorum, kendisi haftada bir gelip deveyi güreştirip parasını alıyor, ancak bize hiçbir ödeme yapmıyor. Haciz işlemi yapıldıktan sonra da bana zimmetlendi. İhalenin yapılacağı günü bekliyorum" diye konuştu. Aydın ile çevresindeki birçok güreşe katılıp dereceler alan ve 2010 yılında da bir şampiyonluk kazanan "Kaanefe", 11 Mayıs tarihinde Kuyulu Köyü'nde saat 11.30'da yapılacak olan açık arttırmayla satılacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER