Amaçlarına Ulaşamadılar

Mardin - Diyarbakır karayoluna bu sabah askeri aracın geçişi sırasında patlama oldu, yaralılar var. Bu arada Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde askeri kulelerin yapıldığı şantiye alanına girmek isteyen PKK’lılar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada da şantiyede görevli bekçi yaralandı.

Amaçlarına Ulaşamadılar

 

Teröristlerin yola önceden yerleştirdikleri patlayıcıyı askeri araç geçerken uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Araç hasar görürken, yaralanan askerler hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan bazılarının hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

PKK, ŞEMDİNLİ'DE ASKERİ KULE ŞANTİYESİNE SALDIRDI: 1 YARALI

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde askeri kulelerin yapıldığı şantiye alanına girmek isteyen PKK’lılar termal kameralar tarafından tespit edildi. Bölgeye yapılan operasyonda, güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan kısa sürüreli çatışmada, şantiyede görevli bekçi yaralandı.

Olay, saat 01.30 sıralarında Sultanbet padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; outline-style: none; outline-width: initial; outline-color: initial; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; border-image: initial; color: rgb(0, 37, 108); text-decoration: none; " target="_blank" title="Irak">Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Derecik Beldesi’ne bağlı Umurlu Köyü Yolgeldi Mezrası’nın Kuzey Gedik Bölgesi 86 No’lu sınır taşında meydana geldi. 86 No’lu sınır taşı yakınlarında askeri kule yapımında çalışan iş makinelerin bulunduğu şantiyeye girmek isteyen PKK’lı teröristler, Derecik İç Güvenlik Alay Komutanlığı ile Umurlu Taburunda bulunan termal kameralar tarafından tespit edildi. Bunun üzerine PKK’lıların kaçabileceği bölgeler, obüs ve havan toplarıyla bombalandı. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında kısa süreli süren çatışmda askeri kule yapımında çalışan iş makinelerin bekçiliğini yapan Osman Şandur bir iş makinesinden seken kurşunla yaralandı. Yaralanan Şandur, Derecik Sağlık Ocağı’nda yapılan ilk müdahale ardından Şemdinli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şandur’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Öte yandan aynı bölgede çalışan bir iş makinesinin altına bırakılan mayın da sabah saat 07.00 sıralarında büyük bir gürültü ile patladı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, bölgedeki operasyonlar sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2012, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER