7 İlde Operasyonlar Var

28 Şubat soruşturması kapsamında 6 ilde bazı adreslerde arama yapılıyor. Çok sayıda emekli asker hakkında gözaltı kararı olduğu belirtiliyor.

7 İlde Operasyonlar Var

 

28 Şubat soruşturması kapsamında sabahın erken saatlerinde 2. operasyon düzenlendi. Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında aralarında Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Muğla'nın (Bodrum) bulunduğu 7 ildeki bazı adreslerde arama yapılıyor.
 
Dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın bulunduğu 6'sı emekli asker ile bazı muvazzaf askerler hakkında gözaltı kararı bulunduğu öğrenildi.  Haklarında gözaltı kararı olan muvazzaf askerler ile ilgili olarak halen görevde oldukları için arama ve gözaltıları Merkez Jandarma Komutanlığı'nın yaptığı belirtildi
 
 
Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak
EROL ÖZKASNAK'IN BODRUM'DAKİ EVİNDE ARAMA
 
Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak’ın Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki evinde arama başlatıldı. Özkasnak’ın Yalıkavak Beldesi'nde jandarma kontrolü altındaki villasında bu sabah 08.00’de arama başlatıldı. Özkasnak’ın evinde olduğu ve gelen sivil polislere kapıyı açarak içeri davet ettiği belirtildi. Villanın önüde bekleyen jandarmaların da sivil polislerin gelmesinin ardından, 100 metre uzaklıkta bulunan Gümüşkaya Karakolu’na doğru çekildikleri gözlendi. Gazetecilerin Özkasnak’ın evine yaklaşmasına izin verilmiyor.
 
Bu arada İzmir’de de bir emekli albayın evine polisin gözaltı için gittiği, ancak evde bulamadığı öğrenildi.
 
GEÇEN HAFTA 18 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI
 
Geçen hafta yapılan ilk operasyonda 31 kişi gözaltına alınmış, 18 kişi tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Emekli Orgeneral Çevik Bir de bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2012, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER