33 Kişilik İşe 568 Kişi Başvurdu

Hakkari'de, Müftülük ile İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün yürüttüğü 'Toplum yararına çalışma' projesi kapsamında merkez camilerde 7 ay boyunca temizlik elamanı olarak çalıştırılmak üzere açılan 33 kişilik kontenjan için 568 kişi başvuruda bulundu.

33 Kişilik İşe 568 Kişi Başvurdu

İşe alınacakların belirleneceği kura çekimi, Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı. Başvuru yapanlar, salona gelerek heyecanla beklerken, Noter huzurunda yapılan kura çekimine, Hakkari Müftüsü M. Feysal Geylani ve İşkur yetkilileri de katıldı. İlk kurayı Müftü Geylani çekti. Geylani'nin çektiği ilk kurada ise Ömer Yüce'nin ismi çıktı. Noter huzurunda yapılan kuraya başvuran 568 kişiden 33 kişinin isimleri belirlenirken, kurada 20 kişi de yedek alındı. İsmi çıkanlar Hakkari merkez camilerinde 7 ay boyunca sigortalı ve asgari ücretli çalışacağı belirtildi.

Kura töreninde konuşan Müftü Geylani, Hakkari'de işsizilğin hangi boyutta olduğunun farkında olduklarını söyledi. Geylani, İnşallah bu kura herkes için hayırlı olur. Tabi bizim arzumuz isteğimiz başvuran 568 kişiyi de almaktı. Ben Hakkari Müftüsü olarak Hakkari'deki işsizilğin ne kadar sıkıntı olduğunu, ailelerin ne kadar büyük bir geçimsizlik içerisinde olduğu konusunda haberdarım. Keşke bu 568 kişiyi alabilseydik. Başvuran 568 aileyi sevindirebilseydik. Ancak şu an bu kadarını alabiliyoruz diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER