100 Kişiden 70'i Sigarayı Bıraktı

Malatya Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) bünyesindeki Sigara Bırakma Polikliniği'ne başvuran 4 bin 170 kişinin yaklaşık yüzde 70'inin sigarayı bırakma konusunda başarılı olduğu bildirildi.

100 Kişiden 70'i Sigarayı Bıraktı

 

Malatya KETEM Sorumlu Hekimi Serpil Kaya Karadağ, merkezlerinde yaklaşık 1,5 yıldır Sigara Bıraktırma Polikliniği'nin hizmet verdiğini söyledi.

Karadağ, ''Program kapsamında sigara bıraktırma ilaçlarını ücretsiz dağıttık. Son bir yıldır çok yoğun şekilde bu konu üzerinde çalışıyoruz. Başvuranların değerlendirmesini yapıyoruz. Uygun olanlara bu ilaçları veriyoruz. Belli bir süre sigarayı bırakmalarını sağlamak için takip ediyoruz'' dedi.

Karadağ, programa Malatya'dan yoğun bir başvuru olduğunu ifade ederek, 4 bin 170 kişinin sigarayı bırakmak üzere merkeze geldiğini kaydetti. İyi bir başarı elde edildiğini belirten Karadağ, başvuranların yaklaşık yüzde 70'inin sigarayı bıraktığını söyledi. Karadağ, programın sona erdiğini, artık ilaçları ücretsiz veremediklerini ancak danışmanlık hizmetine devam ettiklerini aktardı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER