Bu özellikler sadece Galaxy S3'te

Samsung merakla beklenen yeni akıllı telefonu Galaxy S3'ü resmen duyurdu.

Bu özellikler sadece Galaxy S3'te

Samsung Türkiye Genel Müdürü SungYong Hong, yaklaşık bir ay önce Hürriyet’e yaptığı açıklamada Galaxy SIII için “Mayıs’ta Londra’da bir süprizimiz olabilir” demiş; ancak telefonla ilgili ısrarlı sorularımıza karşın en ufak bir detayı paylaşmamıştı. Ve işte o gün geldi. Samsung, 3 Mayıs gecesi Londra’da düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonu Galaxy SIII’ü tanıttı. Etkinliğe dünya genelinden yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Android 4 Ice Cream Sandwich sürümüyle birlikte kullanıcılara sunulacak olan Galaxy SIII, 4.8 inç’lik Super AMOLED bir ekrana sahip. Bu özelliğiyle yeni Galaxy, bir önceki sürümü Galaxy SII’ye göre yüzde 22 oranında daha büyük bir ekrana sahip. Arka yüzünde 8 megapiksel(MP) dahili kamerası bulunan cihazın ön yüzünde de 1.9 MP’lik bir kamera yer alıyor.

133 GRAM AĞIRLIĞINDA

“Hakkında çok iddia ortaya atıldı; kimisi doğruydu, kimisi ise yanlış” diyen Samsjung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin, şu sözleri kaydetti: “133 gram ağırlığında olan Galaxy SIII, 8.6mm inceliğinde. Yeni telefonumuz insanları daha iyi dinleyen ve anlayan bir özelliğe sahip.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER