Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Fikret Akova oldu

Güncel 27.02.2024 - 09:30, Güncelleme: 27.02.2024 - 10:13
 

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Fikret Akova oldu

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Fikret Akova seçildi.
Birliğin 2022/2023 olağan genel kurulu 102 delegeden  101’inin katılımıyla gerçekleşti.  Seçimle iş başına gelen Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, yaptıkları ilk yönetim kurulu toplantısında Fikret Akova’yı o birliğiyle Başkanlığa seçti. Başkan Akova, genel kurulda yaptığı konuşmada  yapıcı ve yenilikçi anlayışla yola çıktıklarını vurgulayarak, Tariş Zeytinyağı markasını bugün olduğundan daha iyi yerlere taşımayı amaçladıklarını belirtti.  Akova, şunları söyledi: "Yapıcı ve yenilikçi anlayış ve yaklaşımla yola çıktık. Yürüteceğimiz çalışmalarla Tariş’i bugün olduğundan daha iyi yerlere taşıyacağız. Ortak sayımızı artırmak amacındayız. Bunu yaparken, gençleşmeyi de önemsiyoruz. Üreticinin ürününü en iyi şekilde değerlendireceğiz.  Çok ürün alıp, çok satacağız. İç piyasa kadar ihracata da önem vereceğiz." Akova, kooperatif yöneticileriyle sık sık bir araya gelerek, konuları ortak yaklaşımlarla ele alacaklarını anlattı. İklim krizleri ve kuraklıkla son yıllarda tarımın dünya gündeminin ilk sıralarına oturduğunu ifade eden Akova, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tarım ve tarımsal faaliyetler bugünün en çok tartışılan ve çözümler aranan konusu. Gelecekte de bu konu çok daha fazla gündeme gelecek. Biz üretimin temel özneleri olan çiftçiler bir nefer gibi topraklarımızda daha iyiyi daha fazlayı üretmek için bundan sonra da büyük çaba göstereceğiz." Genel kurul sonunda yapılan seçimde, Birlik Yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Fikret Akova, Hilmi Sürek, Murat Özbaş, Halil Zahit Mert, Hüseyin Yalazı ve İsmail Acar
Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Fikret Akova seçildi.

Birliğin 2022/2023 olağan genel kurulu 102 delegeden  101’inin katılımıyla gerçekleşti.  Seçimle iş başına gelen Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, yaptıkları ilk yönetim kurulu toplantısında Fikret Akova’yı o birliğiyle Başkanlığa seçti.

Başkan Akova, genel kurulda yaptığı konuşmada  yapıcı ve yenilikçi anlayışla yola çıktıklarını vurgulayarak, Tariş Zeytinyağı markasını bugün olduğundan daha iyi yerlere taşımayı amaçladıklarını belirtti.  Akova, şunları söyledi:

"Yapıcı ve yenilikçi anlayış ve yaklaşımla yola çıktık. Yürüteceğimiz çalışmalarla Tariş’i bugün olduğundan daha iyi yerlere taşıyacağız. Ortak sayımızı artırmak amacındayız. Bunu yaparken, gençleşmeyi de önemsiyoruz. Üreticinin ürününü en iyi şekilde değerlendireceğiz.  Çok ürün alıp, çok satacağız. İç piyasa kadar ihracata da önem vereceğiz."

Akova, kooperatif yöneticileriyle sık sık bir araya gelerek, konuları ortak yaklaşımlarla ele alacaklarını anlattı. İklim krizleri ve kuraklıkla son yıllarda tarımın dünya gündeminin ilk sıralarına oturduğunu ifade eden Akova, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Tarım ve tarımsal faaliyetler bugünün en çok tartışılan ve çözümler aranan konusu. Gelecekte de bu konu çok daha fazla gündeme gelecek. Biz üretimin temel özneleri olan çiftçiler bir nefer gibi topraklarımızda daha iyiyi daha fazlayı üretmek için bundan sonra da büyük çaba göstereceğiz."

Genel kurul sonunda yapılan seçimde, Birlik Yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Fikret Akova, Hilmi Sürek, Murat Özbaş, Halil Zahit Mert, Hüseyin Yalazı ve İsmail Acar

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.