Volkan Demirel: Biz Çirkefleştirmedik

Fenerbahçe’nin kalecisi Volkan Demirel, ”Bu takım ile her yere gidilir. Biz de her yere doğru, nereye giderse gitsin hem Türkiye ligi, hem kupa için sonuna kadar ilerleyeceğiz. Allah’ta bize verecek” dedi.

Volkan Demirel: Biz Çirkefleştirmedik

 

Volkan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında maçla ilgili söylenecek fazla bir şeyin olmadığını belirterek, ”Kazandığımız, yolumuza devam ettiğimiz, inancımız sürdüğü için son derece mutluyuz. Zor olacağını biliyorduk. Trabzonspor takımını tebrik ediyorum. Halkıyla taraftarıyla dün akşamdan beri maç sonuna kadar müthiş bir motivasyonları vardı” diye konuştu.
 
Kazanmayı daha çok isteyen, ihtiyacı olan tarafın kendileri olduğunu ifade eden Volkan, şunları söyledi: ”Çünkü bizim amacımız şampiyon olmak. Maç böyle bir tarafa geldi. Bir de maçı güzel oynadık. Bunları söyleyebilirim. Taraftarlarımıza sesleniyorum, ben, kaleden yedek kulübesine dahil, İstanbul’da kalan, sakatlığı bulunan oyuncularımızla gurur duyulması gerekiyor. Bu takım ile her yere gidilir. Biz de her yere doğru, nereye giderse gitsin hem Türkiye ligi, hem kupa için sonuna kadar ilerleyeceğiz. Allah’ta bize verecek.” Volkan, maçın devre arasında kaleci Tolga ile Fenerbahçe tercümanı Samet arasında yaşanan olaya ilişkin bir basın mensubunun sorusu üzerine, ”Maçın gerginliği çok büyüktü, saha içinde, dışında olsun. Sadri başkan da aşağıya indi. İstenmeyen olaylar oluyor maalesef futbolda. Hiç kimse bunların olmasını istemiyor. Her şeyin sahada kalması gerekiyor. Ama bazen taşkınlıklar olabiliyor, fazla büyütmemek lazım. Trabzonspor da inanmış. Onlar da üçüncü sırada Avrupa kupasına gitmek istiyor. Onlara da hak vermek gerekiyor. İki tarafın da isteği olduğu için çok fazla bu tarz gerginlikleri büyütmemek lazım” dedi.
 
Volkan, Sadri Şener ile Semih arasında bir yumruklaşma yaşandı mı sorusu üzerine ise ”Yok yumruklaşma değil, de ağır kelimeler yaşandı” dedi.
 
Volkan, bir başka soru üzerine oyunu ”çirkefleştirmediklerini” belirterek, şöyle devam etti: ”Her şey bize atıldı, bize söylendi. Bence futbol sertlik olarak saha içinde Zokora’nın Emre’ye yaptığı hareket olsun, Colman yerde takım arkadaşımıza tekme attı. Bunlar maç içerisinde olur ama dışarıdan paraydı, beyaz mendil içinde çakmaktı bunlar yanlış. Orada anons yapan arkadaş ’kimse tahriklere kapılmasın’ diyor. Biz oynamaya izin verilirse oynayacağız. Bir şey atılıyor sahaya gerginlik oluyor, bunlar gerginliğe neden oluyor. Biz şampiyonluğa Trabzonspor üçüncülüğe oynuyor. Bunları büyütmemek gerekir. Hiç kimse ’Fenerbahçe çok iyi oynadı, tebrik ederim’ demiyor. Çünkü o büyüklük yok kimsede. Trabzon bizi yenseydi helal olsun derdim. Mükemmel mücadele ettiler. Trabzonspor seyircisinin dün akşam denizden kuşatmalarla başlayan buraya gelen müthiş bir konsantrasyonu vardı, ben tebrik ediyorum.”
 
Volkan, Emre ve Zokora arasında yaşanan tokalaşmama olayına da değinerek, ”Zokora ile Emre ilk maçta sarmaş dolaş oldular. Ama büyüklerimiz kalkıp bunu büyüterek olayı nereye taşıdılar. Bence buna dikkat edelim” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER