Siz De Mi Hanımlar ?

Türk futbolcunda bu sezon hayata geçirilen "seyircisiz maçlarda bayanlar ve çocuklara maç izlettirme" projesinde bu kez bir ilk yaşandı.

Siz De Mi Hanımlar ?

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Beşiktaş’a 60 bin, Galatasaray’a ise 50 bin lira para cezası verdi.
 
Türk futbolunun son yıllarda yaşadığı enteresanlıklarına bir yenisi daha eklendi. TFF’nin bu sezon başında uygulamaya koyduğu "seyircisiz maçlarda bayanlar ve çocuklara maç izlettirme" projesi bir ilkin yaşanmasına neden oldu.
 
Sezon başından beri bir çok takım bir çok kere kapılarını bayan ve çocuklara açmak zorunda kalırken, Beşiktaş’ın bayan taraftarları son oynanan F.Bahçe maçındaki çirkin ve kötü tezahuratlarından dolayı PFDK siyah-beyazlı kulübe 60 bin tl para cezası kesti.
 
TFF’den yapılan açıklamaya göre PFDK, gündemindeki 3 maddeyi karara bağladı.
 
Kurul, Beşiktaş’a, Fenerbahçe ile yaptığı ve siyah-beyazlı kulübün cezası nedeniyle yalnızca kadın ve çocukların izlediği Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu maçında, taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle, aynı eylemin Süper Final’de 2. kez gerçekleşmesini de dikkate alarak, 60 bin lira para cezası verdi. Karar oy çokluğuyla alındı.
         
Kurul, Galatasaray’a da Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu’ndaki Trabzonspor ile yaptığı maçta, Türk Telekom Arena’ya ”spor ahlakına aykırı pankart asıldığı” gerekçesiyle, 50 bin lira para cezası uyguladı. Kurul, çirkin ve kötü tezahürat dolayısıyla da PFDK’ya sevk edilen Galatasaray’a bu konuda ceza vermedi.
 
PFDK, Karşıyakalı futbolcu Arif Cılak’a, A2 Ligi 1. Grup’ta Göztepe ile Karşıyaka arasındaki maçta rakip oyuncuya yönelik hareketi nedeniyle 2 maç men cezası verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER