Sinir Harbi

Avni Aker’de yaşanan olayların faturası Trabzonspor’a pahalıya patlayacak. Sahaya atılan cisimler ve futbolcu yaralanmaları ile devre arasında koridorlarda yaşanan kavgalardan dolayı Karadeniz ekibi en az üç maç seyircisiz oynama cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Sinir Harbi

 

Hüseyin Avni Aker Stadı’ndaki tablo, Trabzonspor’a pahalıya mal olacak. Bordo-mavililere en az üç maç seyircisiz oynama cezası geleceği ve bordo-mavililerin bunu gelecek sezon çekeceği belirtildi.
Emre Belözoğlu’nun henüz 3. dakikada gelen golünden sonra sinirlerine hakim olamayan Trabzonspor tribünleri, 15. dakikada yabancı cisimler atmaya başladı. Fenerbahçe, kazandığı korner atışını, taraftarların sahaya attığı yabancı maddeler nedeniyle 4 dakika gecikmeli kullanabildi.
Yabancı maddelerin atılmasının ardından Stoch, kafasını tutarak yere düştü. Taraftarların tepkilerinin sürmesi üzerine Teknik Direktör Şenol Güneş, tribünlere sakinleşmeleri için sahanın köşesine kadar giderek taraftarını uyardı. Güneş, Emre Belözoğlu ile de kısa bir süre konuştu. Korner atışlarını kullanmakta sahaya atılan maddeler nedeniyle güçlük çeken sarı-lacivertlilerde, 28. dakikada Emre, kafasına gelen madde nedeniyle kendini yerde bulan bir başka oyuncu oldu.
34. dakikada yine sahneye çıkan bordo-mavililer, “Temiz futbol, alın teri ve emeği” simgeleyen beyaz atletlerini sahaya attı. İlk yarının bitiş düdüğünün ardından Şenol Güneş ve Aykut Kocaman sahaya girerek hakem Mustafa Kamil Abitoğlu ile görüştü.
 
İlk yarının bitiminin ardından çıkış tüneli önü de karıştı. Baroni ile Olcan yumruklaşırken, Fenerbahçe’de tercüman Samet Güzel’in, Trabzonspor kaptanı Tolga’ya küfredip saldırdığı, onun da tercümana tekme attığı ifade edildi. Bu arada çıkış tüneli önüne inen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Fenerbahçeli Semih arasında tartışma yaşandığı öğrenildi. Türkiye Futbol Federasyonu disiplin müfettişlerinin temsilci raporlarına göre futbolcularla birlikte tercüman Samet Güzel’i de Disiplin Kurulu’na sevk edebileceği belirtildi.
Trabzonspor taraftarları, karşılaşmanın 58. dakikasında da Türkiye Futbol Federasyon’una yönelik protesto gösterilerinde bulundular. 58. maddenin değiştirilmesine tepki gösteren bordo-mavili taraftar, sahaya maytaplar atarken, ellerindeki beyaz kartonlarla da protesto yaptılar.
 
Karşılaşma sonrasında da tepkisi dinmeyen Trabzonsporlu taraftar, stat etrafında bekleyerek protestosunu sürdürdü. Başkan Sadri Şener de taraftarının tepkisiyle karşı karşıya kalırken, stattan zor çıktı. Bordo-mavililer, dışarıdan attıkları taşlarla protokol tribününün camlarını yere indirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER