Şike'de 2'nci Dalga !

Tarihi şike davasında ilk raporunu TFF yönetimine teslim eden Etik Kurulu kendilerine sevk edilen 5 maçla ilgili şike ve teşvik incelemesine başladı.

Şike'de 2'nci Dalga !

 

Türk futbolunun bir numaralı gündem maddesi olmaya devam eden tarihi şike davasının yargılamasında 2. dalga bugün start aldı.
 
Yaklaşık 9 aylık bir çalışmanın ardından Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası ile ilgili 720 sayfalık raporunu bir süre önce TFF yönetimine teslim eden Etik Kurulu, bugün de Bank Asya Ligi'ndeki şüpheli 5 maçla ilgili incelemelerine başladı.
 
Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, Bank Asya Lig ile ilgili kendilerine daha önce sevk edilen kulüplere ve kişilere savunma vermeleri için geçen hafta içinde tebligat çıkarttıklarını açıkladı.
 
Rahatsızlığı bulunan üye avukat Kemal Keleşoğlu'nun dışında bir başkan ve üç üyesi ile toplanan Etik Kurulu'nun Diyarbakırspor, Giresunspor, Kartalspor, Mersin İdman Yurdu ve Karşıyaka takımları hakkındaki mütealasını en geç bir hafta içinde TFF yönetimine vereceği öğrenildi.
 
Etik Kurulu'nun 2010-2011 yılında oynanan
Diyarbakırspor-Giresunspor: 0-2
Giresunspor-Mersin İdmanyurdu: 1-2
Kartalspor-Giresunspor: 1-0
Giresunspor-Altay: 1-0
Karşıyaka-Giresunspor: 0-1 maçlarıyla ilgili hala ceza evinde tutuklu bulunan bazı kişilerin de bilgisine başvuracağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER