Klasik 355 Otomobil Samsun'da

Almanya'nın Allgau kentinden 111 takım ve 355 klasik otomobille başlatılan 2012 Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi'ne katılan yarışçılar dün akşam Samsun'a ulaştı. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un da katılımıyla klasik otomobiller şehir merkezinde konvoy halinde tur attı.

Klasik 355 Otomobil Samsun'da

 

Allgau kentinde 28 Nisan'da başlayan ve 12 Mayıs'ta Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de sona erecek ralliye 14 ülkeden katılan 666 yaşırçı 355 klasik otomobil ile dün akşam Samsun'a ulaştı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Samsun'a gelen yarışçılar, Batıpark Mevkii'nde toplandı.
 
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un üstü açık bir otomobille katılımıyla yarışçılar konvoy halinde şehir turu attı. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği İletişim Stratejisi çerçevesinde desteklenen 2012 Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi'ne katılan klasik otomobiller Atatürk Bulvarı ve İstiklal Caddesi güzergahında geçerek Samsunlular'ı selamladı. Çevredekiler, yarışçılara alkışlarla destek verdi. Vali Hüseyin Aksoy'un konvoydan ayrılması ardından yarışçılar Trabzon'a gitmek üzere kentten ayrıldı. Ralliye katılan yarışmacıların Bakü'de, araçlarını Karabağ'da Ermeniler'in baskısı altında evsiz kalmış mağdurlara hibe edeceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER