Hayalleri Süsleyen Kupa

Spor Toto Süper Final sonrası, ligi ilk sırada bitirecek takıma verilecek 2011-2012 sezonu şampiyonluk kupası hazırlandı.

Hayalleri Süsleyen Kupa

 

Süper Lig'in sponsoru Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından hazırlatılan şampiyonluk kupası, üretici firma tarafından kuruma teslim edildi.
 
Spor Toto Teşkilat Başkan Yardımcısı Burak Aslan, kupayla birlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, Süper Lig sezonunu tüm heyecanıyla geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
 
Süper Lig'e 2 yıldır Spor Toto olarak isim hakkı sponsorluğu yapmaktan gurur duyduklarını dile getiren Aslan, “Kupayı Spor Toto Süper Final'deki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin sonrası teslim edeceğiz. Bu hafta içinde kupayı İstanbul'a götüreceğiz. Ancak İstanbul'a götürmeden önce teşkilatta taraftarlara açık olacak. Mesai saatleri içerisinde taraftarlar kupayla hatıra fotoğrafı çektirebilecek” dedi.
 
Kupanın korunmasına yönelik özel bir tedbir alınıp, alınmadığı konusunda ise Aslan, “Özel güvenlik önlemi almaya ihtiyaç duymuyoruz. Çünkü toplum olarak futbola önem verip, saygı duyuyoruz” yanıtını verdi.
 
“Spor Toto Süper Lig 2011-2012 Şampiyonu” yazan kupa, 8 kilo ağırlığında ve 925 ayar gümüşten yapıldı. Yüksekliği 60 santimetre olan kupanın kulpu dahil genişliği ise 42 santimetre.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER