Eboue: Sabırlı Oynayarak Sonuca Ulaşacağız

Galatasaraylı futbolcu Emmanuel Eboue, Pazar günü Beşiktaş ile onayacakları maçla ilgili olarak, "Sabırlı olmalı, acele etmemeliyiz" dedi.

Eboue: Sabırlı Oynayarak Sonuca Ulaşacağız

 

Emmanuel Eboue, yaptığı açıklamada, Trabzonspor karşısında 3 puanı almayı istediklerini, ancak 1 puanla yetinmek durumunda kaldıklarını söyledi. Artık bu maçı unutmaları gerektiğini kaydeden Eboue, şöyle konuştu: “Pazar günü Beşiktaş ile oynayacağımız karşılaşmaya konsantre olmalıyız. Bizim için gerçekten çok önemli bir maç olacak. Deplasmanda Beşiktaş'a karşı çok iyi oynadık. Orada oynadığımız gibi oynayacağız. Bazen kazanmak için sabırlı ve sakin olmanız gerekir. Çünkü Galatasaray futbolu, pas yapmaya, rakibi domine etmeye dayalı bir futbol. Kendi futbolumuzu oynamalıyız. Sabırlı olmalı, acele etmemeli, basit oynamalıyız. Trabzon'daki Trabzonspor maçında oynadığımız gibi oynamalıyız. Eğer o oyunu yansıtırsak, pazar günü rahatlıkla galip geliriz.”
 
Eboue, “Şampiyon olmak istiyoruz ve bunun için konsantre olmalıyız. Çünkü şampiyon olmak kolay değil. Çünkü herkes bizim yanımızda değil, bize zarar vermek isteyenler var. Bu nedenle bizim konsantre ve sakin olmamız gerekiyor. Bunu yaparsak Tanrı bizim yanımızda olacaktır. Çünkü ben, bize ve takımımıza güveniyorum. Biz futbolumuzu oynadığımız sürece kimse bize karşı koyamaz. Bizim tek yapmamız gereken bir bütün olmak” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER