Beşiktaş'ın Süper Final Zararı 3.5 Milyon TL

Spor Toto Süper Lig'de normal sezonu 55 puanla 4. sırada bitiren Beşiktaş, 5 haftası geride kalan Süper Final'de de iyi bir performans ortaya koyamadı.

Beşiktaş'ın Süper Final Zararı 3.5 Milyon TL

 

Süper Final'de 3 mağlubiyet, 1 galibiyet ve 1 beraberlik alan siyah-beyazlılar, son hafta oynanacak Trabzonspor maçını kazanarak ligi üçüncü sırada bitirmenin hesapları yapılıyor. Süper Final'in ilk hafta maçında Fi Yapı İnönü Stadı'nda oynanan Galatasaray derbisinde siyah-beyazlı taraftarların çıkardığı olaylar sebebiyle iki maç saha kapatma cezası alan Beşiktaş'ta, iyi geçmeyen bir sezon, maddi olarak da iyi bir şekilde tamamlanamadı.
 
Normal sezonda taraftarların yaptığı kötü tezahüratlar sebebiyle 3 kez seyirsiz oynama, 1 kez de tarafsız sahada oynama cezası alan Siyah Beyazlı kulüp, büyük bir maddi zararla karşı karşıya kalmıştı. Bu sezon Futbol Federasyonu'na ödenen cezalar da hesaba katıldığında, mali kriz içinde olan kulüp daha da derin bir maddi sıkıntı içine düşmüştü.
 
Fikret Orman başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Süper Final'de iyi bir gelir elde etme hesaplarını yaparken, alınan iki maçlık ceza planları altüst etti.
 
Süper Final için 3 maçlık kombine biletler hazırlayan yönetim, bu biletlerden 2 bin 700 adet satış gerçekleştirmişti. Ceza sonrası bu biletlerin de iade edilmesi ile birlikte Beşiktaş'ın zararı daha da büyük rakamlara ulaştı.
 
Siyah Beyazlı kulüpten alınan bilgiye göre Süper Final'de alınan iki maçlık ceza sonrası yaşanan bilet hasılatı zararı 3. 5 milyon TL oldu. Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarının sadece kadın ve 12 yaş altı taraftarlara ücretsiz oynanması nedeniyle, Siyah Beyazlı kulüp elde etmeyi beklediği 3.5 milyon TL'yi kazanamadı. Ayrıca siyah-beyazlı kulüp, Galatasaray maçı nedeniyle Futbol Federasyonu'na 48 bin 750 TL ceza ödemek zorunda kaldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER