Yeni Anayasa Çalışmaları Hız Kazandı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasa sürecinde ikinci etabı, en hızlı şekilde ve makul sürede bitirmek için çalışmaya devam edeceklerini bildirdi

 

Çiçek, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun yaklaşık 1,5 saat süren toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. 
 
Bugün, ikinci etap çalışmanın ilk toplantısını yaptıklarına işaret eden Çiçek, 7 Mayıs Pazartesi günü saat 18.30'da, Salı günü de saat 16.00'da yeniden toplanacaklarını kaydetti. Çiçek, daha hızlı bir tempo içinde bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını ifade ederek, vardıkları bazı ilke kararlarını, pazartesi günü basınla paylaşabileceğini söyledi. 
 
Çiçek, ikinci etap çalışmada, siyasi partilerin belirlediği danışmanların partilerin, komisyonun çalışmalarına katkı vereceğini belirtti. Ellerinde 60 ülkenin anayasasının bulunduğunu, daha önce TBMM'ye verilen tekliflerin, kurum ve kişilerden gelenler ile toplantılar sonucunda ortaya çıkan görüşlerin, büyük ölçüde elektronik ortamda değerlendirme konusu yapıldığını, bunları partilere de verdiklerini anlattı. 
 
Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü; ''Bu ikinci etabın en hızlı şekilde, makul sürede bitirilmesi için süratli şekilde çalışmaya devam edeceğiz'' diyen Çiçek, ayrıntılı açıklamayı gerekirse pazartesi günü yapabileceklerini bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER