Tutuklu Vekiller CHP'nin Eseri

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Yozgat'ta yaptığı konuşmada, tutuklu vekillerle ilgili olarak CHP'ye yüklendi

 

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda "Yeni Teşvik Sistemi ve Yatırımlarda Devlet Yatırımları" konulu konferansa katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bozdağ, tutuklu vekiller konusu ile ilgili bir soruya, "Tutuklu vekiller muhalefetin eseridir. Bundan dolayı AK Parti'yi suçlamaları fevkalade yanlıştır. Şuanda ortaya çıkan son durumla ilgili AK Parti bir değerlendirme yapmadı. Bir değerlendirme yaptıktan sonra açıklama yapacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı süresini de değerlendiren Bozdağ, "Yapılan yasal ve anayasal düzenleme gayet açıktır. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 7 yıllık bir süre görev yapmak üzere seçilmiştir. Yapılan yasal düzenleme de anayasa da yapılan bu değişiklikte uyumludur. Anayasa Mahkemesi ne karar verecek hepimiz göreceğiz. Ama yapılan yasal düzenlemede anayasaya aykırı bir yön bulunmadığını biz her defasında belirttik." dedi.

Balyoz davasının tutuklu sanığı Eski Birinci Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurusunun ara kararına ilişkin açıklama yapan Bozdağ, "Mahkemenin açıklamasına ilişkin gazetelerde haberler var ama mahkemenin kararının detaylarını öğrenme imkanım olmadı. Daha önce de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başka konularla da dava açılmıştı. Mahkeme açılan davayı reddetmişti. Bu davayla da ilgili bir ret kararı olduğuna ilişkin haberler var, detaylarını inceledikten sonra daha geniş kapsamlı açıklama yaparız." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER