Sıfır Sorun Politikasını Anlayamazsınız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin, Gaziantep'te düzenlenen 4. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Erdoğan, Suriye ve İsrail'i işaret ederek, sıfır sorun politikasını sorgulayanları eleştirdi.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karatay Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Gaziantep 4. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, ''Şunu herkes bilsin. Sıfır sorun demek her mesele her olay karşısında sessiz kalmak değildir. Sıfır sorun demek zulme, baskıya, cinayete göz yummak değildir. Sıfır sorun demek haksızlık karşısında susmak, haksızlık karşısında eğilmek demek değildir. Bugün bize Suriye'yi, bugün bize İsrail'i gösterip sıfır sorun politikamızı sorgulayanlar, işte bugün nasıl sıfır sorunu anlayamadılarsa geçmişte de Gazi Mustafa Kemal'in 'yurtta sulh cihanda sulh' politikasını anlayamadılar, anlamadılar. Bunlar 'yurtta sulh cihanda sulh' politikasını yan gelip yatmak olarak anladılar. Şimdi de sıfır sorun politikasını zulme haksızlığa, hukuksuzluğa karşı boyun eğmek olarak anlıyorlar'' dedi.
 
''Bunların bizim dış politika vizyonumuzu anlama imkanları yok" ifadesini kullanan Erdoğan, "Biz bugün de politikalarımızın arkasında duruyor, 'sıfır sorun' diyoruz. Ama sorun çıkaranlara karşı da diklenmeden dik duruyoruz. Hiç kimse kusura bakmasın'' diye konuştu.
 
Erdoğan, ''İnşallah Suriyeli kardeşlerimiz bu badireyi de atlatacak. İnşallah Suriye'de tüm Suriyelilerin egemen olduğu yeni bir süreç er ya da geç başlayacaktır. Suriye'de halkın iradesi iktidara gelene kadar oradaki kardeşlerimizin hakkını savunmaya ve oradan gelen kardeşlerimizi misafir etmeye, bağrımıza basmaya devam edeceğiz. İnşallah bu sıkıntılı günler aşılacak'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER