'Sen Bunu Erdoğan'a Yutturamazsın'

Erdoğan, Türkiye'nin kredi notunu durağan'a indiren uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P'ye sert çıktı

'Sen Bunu Erdoğan'a Yutturamazsın'

 

Erdoğan, şöyle konuştu:

"S&P Türkiye'nin görünümünü pozitif'ten durağan'a indirdi. Neye göre indiriyorsun? Normalde belli bir süre pozitifte kalan bir ülkenin  notunu artırması lazım. Ama ideolojik olarak artırırsam sıkıntı olur diyor. Fakat Yunanistan'ı, İrlanda'yı yükseltiyor. Ya bunlar iflas ediyor.. Böyle saçmalık olur mu? Tamamen ideolojik yaklaşım...  
 
`Bunu kimse yutmaz... Sen bunu  text-decoration: none; " target="_blank" title="Tayyip Erdoğan">Tayyip Erdoğan'a yutturamazsın. Bunun sonucunda 'seni bir kredi derecelendirme kuruluşu olarak tanımıyorum' lafını görürsün... Her şeyimiz ortada, sen kalkıp da Türkiye'ye böyle bir not vermeye kalkarsan olmaz..."   

İHRACAT İÇİN TEBRİK ETTİ

Erdoğan konuşmasında, Nisan ayında ihracatın küçük bir gerileme yaşasa da ilk dört ayda yüzde 4’ün üzerinde bir artışa imza attığına da dikkat çekti. Erdoğan, "Bu yüksek oranların elde edilmesinde tekstil ve hazır giyim sektörü temsilcilerini tebrik ediyorum" dedi. 
 
Tekstil ve hazır giyim ihracatının Türkiye’nin ihracatının artışının en önemli kaleleri olduğunu belirten Erdoğan şunları söyledi:
 
"Nisan ayı rakamlarımızda, devam eden kriz yüzünden AB üyesi ülkelere ihracatın yüzde 18 gerilediğini görüyoruz. Avrupa’ya gerilerken, Bağımsız Devletler Topluluğu'na 17 arttığını görüyoruz. Türk ihracatçısı Latin Amerika’ya kadar sesini duyurmuş durumda. Türkiye’de bugün ihracatçı için mesafe kavramı anlamını yitirdi. 
 
2023’te hazır giyim ihracatının 52 milyar dolara çıkmasını hedef olarak bana söylediniz ben de her gittiğim yerde söylüyorum. Bizimle bu inancı paylaşan tüm arkadaşlarımı kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2012, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER