Kılıçdaroğlu'ndan 3 Karanfil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu idam edilişlerinin 40.yılında Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı mezarlarının başında andı.

Kılıçdaroğlu'ndan 3 Karanfil

 

Bir ilk gerçekleşti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın mezarlarına ziyaret ederek karanfil koyan, saygı duruşunda bulunan ilk CHP Genel Başkanı oldu.
 
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu idam edilişlerinin 40.yılında Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı mezarlarının başında andı.
 
Karşıyaka mezarlığına giderek  Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın mezarlarına karanfiller koyan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu her mezarın başında saygı duruşunda bulundu. Böylece bir ilk gerçekleşti ve ilk kez bir CHP Genel Başkanı Denizlerin mezarını ziyaret etti ve ölüm yıldönümünde andı.
 
Bugün İstanbul Ataşehir’de, Deniz Gezmiş Parkı’nda “Üç Fidan”ı, Denizleri anmak için düzenlenen konser ile, “Delikanlım”  Belgeselini izlemek için İstanbul’a gidecek olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu saat 08.25’te Karşıyaka mezarlığı’ndan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER