Hükümet Düğmeye Bastı

Tiyatrolar özelleşiyor. Bakanlar Kurulu toplantısında karar alındı; taslak hazırlanıyor

Hükümet Düğmeye Bastı

 

 
 
 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.
 
İşte konuşmasından satır başları;
 
TİYATROLARIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ
 
Meseleye ideolojik olarak bakanlar olabiliyor. Bu konu bakanlar kurulumuzda tam bir kabul gördü. Bazılarının ağzında sakız gibi çiğnediğinden değil, Türkiye'nin sanata ve sanatçılara ihtiyacı var. Sanatın ne kadar özgür olabileceğini enine boyuna masaya yatırdık.Bu konuda kararımız kesindir. Tiyatroların özelleştirilmesi konusu Bakanlar Kurulu'nda görüşüldü taslak hazırlanacak.
 
Dünyada, devlete ait tiyatronun bulunmadığını gösteriyor. Türkiye'ye özgü bir model de ortaya çıkarabiliriz. Tiyatroların özelleştirilmesi konusu Bakanlar Kurulu'nda görüşüldü taslak hazırlanacak.
 
Mesele şudur şehir tiyatrolarında biz gerekli kalitenin artmadığını, izleyici sayısının yükselmediğini görüyoruz. Sanat gibi bir alanda özgürlüğün daha fazla sağlanması lazım.
 
SÜT ZEHİRLENMESİ
 
 
Tedavi altına alınan çocuklarda besin zehirlenmesi belirtisinin olmamasının memnuniyet verici. Üzücü bir olay ama büyütülecek bir durum değil. İlk kez içildiğinden, aşırı doz nedeniyle rahatsızlanmış olabilirler. Kutu üzerinde alerjisi olanlar öğretmenlerine haber vermelidir notu düşülmüş. Valilikler konuyu takip ediyor.
 
TUTUKLU VEKİLLER
 
Bu konuda çok konuştum. Bugünkü Bakanlar Kurulumuzda bu konu geçmemiştir. Bu konu TBMM'de konuşuluyor. Sayın Meclis Başkanımız grup başkan vekilleri ile bu konuyu görüştü Bu konu Merkez Görüşme Kurulu toplantısında görüşülebilir.
 
BAŞBAKAN-GENELKURMAY BAŞKANI GÖRÜŞMESİ
 
Pazartesi günü MGK toplantımız vardı. Dünde 1 Mayıs işçi bayramı olarak tatil günüydü. Bir tatil gününde birikmiş tüm meselelerin görüşülmesin daha tabi bir durum olamaz. Pazartesi günü de kısa süren Milli Güvenlik Kurulu toplantısı yaptık. Zamanı iyi kullanınca kısa zamanda görüşme yapılabiliyor. Birikmiş meseleler görüşüldü.Olağanüstü bir durum yok.
 
S&P Derecelendirme kuruluşu S&P Türkiye'nin kredi notunu pozitiften durağana çekti. MŞunu toplum bilmeli. Bu kuruluş kredi notu görünümünü durağana çekmiştir. Bu haksız bir karardır. Çünkü oradaki bazı verilerin gerçek olmadığı ortaya çıkmıştır.
 
Bizim kurumlarımız tarafından S&P'ye sorular yöneltilecektir. Yani S&P'nin kararı haksız ve yersizdir. S&P'nin Türkiye'nin notunu pozitiften durağana çevirmesi yanlıştır.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2012, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER