Gürsel Tekin İstifasının Nedenini Açıkladı

CHP MYK'daki görevinden istifa eden CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin İstanbul'a geldi. Tekin, Atatürk Havaalanı'nda basın açıklaması yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan hafta içinde istifa eden Tekin, istifasının ardından ilk kez basın toplantısı düzenledi. İşte Gürsel Tekin'in ilk açıklamaları;

 

"Biz Chp'nin Türkiye'nin yüreği olmasının peşindeyiz. Bunun için her bedeli öderim.  CHP iktidar, Kılıçdaroğlu Başbakan olmalıdır. Genç değiliz artık çocuklarımız var barış iklimini oluşturmalıyız. Güdülmeye itiraz ediyorum genel gidişe itiraz ediyorum. Hala siyasette heyecan duyuyorum hiç geri durmadan. Benim kızgınlıklarımın adresi kendi partimdir. Chp benim ailemdir. Mutsuz bir Türkiye mutlu bir iktidar var. Bunlara rağmen  iyi ki Chp var. Chp'yi düne dair olaylarla tartışmamalıyız. Bugünün Türkiye'sinde bakalım. Tespit edici değil belirleyici politikalara ihtiyacımız var. Eleştirim ve tavrım bu noktada değerlendirilmeli. Chp iktidarı tüm dünyada mutluluk getirecektir. 30 yıllık siyaset yaşamımda ayrıştırıcı br siyasetçi olmadım. İtirazlarım hep aynı. Benim kişilerle sorunum yok. Ben 28 Şubat'ta da farklı düşünüyordum. Aile içinde bunlar olur benim sadece sistemle sıkıntım var. Her zaman genel başkanımın yanındayım. 16 yaşımda siyasete başladım CHP'de başladım. 28 Şubat'ın bedelini ödediğinde bile ben CHP'deydim hiç zikzak çizmedim.

Ben İstanbulluyum tabi ki gelicem. Parti içi seçimler çok kritik değildir. Kimin kazandığı önemli değil. biz AKP gibi itiatçı bir parti değiliz. Her zaman itiraz eder tartışırız. pazartesi Ankara'ya geri dönücem. Ben milletvekiliyim."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER