Gürsel Tekin Genel Merkez'den ayrıldı

İstifa dilekçesini Kılçdaroğlu'na veren Tekin, Genel Merkez'deki odasını kilitleyip, binadan ayrıldı

Gürsel Tekin Genel Merkez'den ayrıldı

 

 
CHP'de büyük şok... İkinci adam istifa etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, parti yönetiminden istifa etti. Tekin'in gün içinde açıklama yapacağı öğrenildi...
 
 
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun masasına “İstifa” dilekçesini koyduğu CHP kulislerine düştü.
 
CHP kulislerinden alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve Tekin dün, Genel Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.
 
Görüşmede Tekin’in MYK’daki bazı isimler ile son dönemde il kongrelerinde ismi geçen bazı partililere yönelik eleştirilerde bulunarak “Ben onlarla aynı MYK’da bulunmayı, aynı yönetim anlayışıyla hareket etmeyi kabullenemiyorum” diyerek istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu’na sunduğu ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun ise istifayı kabul etmediği belirtiliyor.
 
 
Şimdi gözler önümüzdeki saatte toplanacak MYK toplantısına çevrildi. Genel Merkez’de Tekin’in MYK’ya katılması ve istifasını geri alması yönünde görüşmeler başladı. Tekin’in ise odasını kapayarak genel merkezden ayrıldığı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2012, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER