'Gençlerin Kanından Besleniyorlar'

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan il kongresine katılmak için geldiği Adana'da patililere hitap etti.

Konuşması sırasında son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen ve BDP'ye yüklenen Başbakan Erdoğan; "BDP'nin yöneticilerine söyleyecek bir çift sözüm var. Doğuda, güneydoğuda başta Diyarbakır olmak üzere bazı il ve ilçelerde bunların belediye başkanları görev yapıyorlar. Ben ülkemin 81 vilayetine cesaretle giden başbakanım. Hakkariyi gördüm, Diyarbakırı gördüm. Van'ı gördüm. Batman'ı, Şırnak'ı, Siirt'i gördüm. Yüksekova'yı gördüm. İnanın üç yıldır taş üstüne taş konmamış. Hakkari'de şehrin ortasından kanalizasyon akıyor. Benim Hakkari'de yaşayann vatandaşım o kanalizasyonun aktığı yerlerde o kokuyu teneffüs etmeye makum mu? O pisliklerin içerisinde gezemeye mahkum mu? Onlar insan değil mi?  Özgünlüklerden bahseden BDP'nin yönetimleri biraz da insana saygıdan bahsetseler çok şey olacak. Böyle bir şey ne yazık ki bunların dünyasında yok. İnsana saygı yok. İnsanca yaşanabilecek bir zemini hazırlamak yok. BDP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Gelin bu süreci iyice bir kontrol edin. Artık bu yanlışları tekrarlamayalım. Bir belediyenin yapması gereken asgari hizmet bile götürülmüyor. Allah aşkına benim oradaki vatandaşıma bu reva mıdır? Soruyorum sizlere." dedi.

"Korkutarak, duygularını istismar ederek, tehdit ederek kepenklerini kapattırarak ekmekleriyle oynayarak oradaki insanların oyunu alacaksın. Göreve geleceksin, ama yapman gerekenin asgarisini bile yapmayacaksın." diyen başbakan Erdoğan, sözlerini şöyde sürdürdü: "Bunların millet umurunda değil. Bunların vatandaş umurunda değil. Kürtlerin meselesi. Kürtlerin acısı, bunların asla ve asla derdi meselesi kaygısı değil. Belediye başkanları, milletvekilleri, teşkilatları hatta bizzat genel başkanları sadece ve sadece tahrik siyaseti üretmeyi, sadece ve sadece nifak tohumları ekmeyi biliyor. Başka bir şey bilmiyorlar. Amerikaya gittiler, 'PKK bir terör örgütü değildir' diye açıklama yaptılar. Önceki gün BDP'nin eş başkanı bir televizyon kanalına çıkıyor 'dağa çıkmış PKK'lı asla teslim olmamalı' diyor. Bunlarda en başta vicdan yok. Bunların vicdanları kurumuş. İflas etmiş. Bunlar dağdaki teröristin dağdaki kandırılmış robota çevrilmiş gençlerin kanından besleniyorlar. Vicdanı olan yüreğinde zerre kadar merhameti olan en küçük bir acıma duygusu olan, ölmenin ve öldürmenin ne kadar acı olduğunu, yavrusunu yitiren annenin nasıl bir sızı duyduğunu hissedebilen bir insan bakın altını çiziyorum çıkıp da böyle bir açıklama yapmaz. Dünyanın hiç bir yerinde terörü, öldürmeyi, yücelten teşvik eden birine aklı başında denmez ve denemez. Kandırılıp dağa çıkarılan o gençlerin nasıl bir ortamda yaşadıklarını bugün artık büyük ölçüde biliyoruz. Bu gençler yerin 150 metre derinliğinde yaşama mahkum ediliyorlar. Oradan çıkarıldıkları zaman farklı bir dünyaya farklı bir şekilde çıkartılıp, ondan sonra kendilerine hedefler veriliyor. Öleceksin öldüreceksin. Yapılan iş bu. Oralardan kaçmak isteme fırsatını buldukları zaman da maalesef bunu başaramıyorlar. O zaman da öldürülüyorlar. İşte o bayan teröristlerin öldürüldüğü gibi. Diğer genç teröristlerin öldürüldüğü gibi. Maalesef bunu yapıyorlar. İnsanlık dışı koşullarda yaşadıklarını artık bizler biliyoruz. Bütün görüntüleriyle hepsi elimizde biliyoruz. Kendi içlerinde nasıl infazlar yaptıklarını, kendi yöneticilerini nasıl acımasızca kurşuna dizdiklerini artık herkes biliyor."
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER