Erdoğan: Süt dağıtımından dönmeyiz

“Okul Sütü Projesi” kapsamında hiçbir öğrencinin zehirlenmediğini belirten Başbakan Erdoğan, kesin sonucun bilimsel incelemenin ardından belli olacağını söyledi. Erdoğan, “Bu yoldan dönmeyi düşünmüyorum” dedi.

Erdoğan: Süt dağıtımından dönmeyiz

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'ten Slovenya'nın başkenti Ljubljana'ya hareketinden önce havaalanında düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Erdoğan, ''Okul Sütü Projesi” kapsamında dağıtılan sütlerden içen bazı öğrencilerin rahatsızlanmasının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:
 
“Bilim adamları bakıyorsunuz çoğu zaman sütle beslenmeyi tavsiye ederler. Böyle bir olayda, yaklaşık 7 milyon civarında süt dağıtıyorsunuz ve bunun içinde de görüldüğü gibi nihai neticede hamdolsun bir ölüm söz konusu değil, zehirlenme de söz konusu değil. Bir alerjik olay olduğu tespiti var. Fakat buna rağmen arkadaşlarıma verdiğim talimatla, şimdi onlar bilimsel bir incelemeyi de bu arada yapıyorlar. Öyle zannediyorum ki yarın ya da öbür gün bu konuyla ilgili bilimsel araştırmanın sonucunu açıklayacaklar. Bu açıklandıktan sonra da bu konuya yönelik biz kesin kararımızı veririz, yolumuza devam ederiz ama ben şahsen bu yoldan dönmeyi düşünmüyorum.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER