Erdoğan: Biz Yol Arkadaşımızı Harcamayız

İsim vermeden Gürsel Tekin’in CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmesini değerlendiren Başbakan Erdoğan, “Biz makam uğruna, iktidar hırsı uğruna yol arkadaşlarını harcayan, birbirine komplolar yapan, birbirinin kuyusunu kazan siyasetçilerden değiliz” dedi.

Erdoğan: Biz Yol Arkadaşımızı Harcamayız

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Gaziantep 4. olağan il kongresinde konuşma yaptı.
 
Erdoğan, isim vermeden Gürsel Tekin'in CHP Genel Başkan Yardımcılığı’ndan istifa etmesini değerlendirdi. Erdoğan, şöyle konuştu:
 
''Bir kere şunu herkes iyi bilsin; biz birileri gibi rant elde etmek için siyaset yapanlardan değiliz. Biz birileri gibi makam uğruna, iktidar hırsı uğruna yol arkadaşlarını harcayan siyasetçilerden değiliz. Biz birbirine komplolar yapan, birbirinin kuyusunu kazan, yanı başındaki arkadaşlarından kuşkulanacak kadar paranoya içine giren partilerden, siyasetçilerden değiliz.
 
Bizde kardeşlik var. Kardeşlik hukuku var. Bizde dayanışma, dava arkadaşlığı, ahde vefa var. Bizde makam değil millet öndedir. Bizde rütbe değil hizmet öndedir. Bizde rekabet değil hayırda yarış öndedir. Bizde hesaplaşma olmaz bizde helalleşme olur.''

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER