Dalgalar Ülkeyi Boğar

1 dalga, 2 dalga, 3 dalga, 4 dalga filan... Bunlar toplumun huzurunu da doğrusu kaçırıyor. Bundan bizler de ciddi manada rahatsızız. Atılması gereken adımlar atılır, biter geçer. Ama bu dalgalar böyle arka arkaya geldikçe kusura bakmasınlar, bu dalgalarda bu ülke boğulur. Bu kadar bu iş bence uzatılmamalı.

Dalgalar Ülkeyi Boğar

Başbakan Tayyip Erdoğan, İtalya dönüşünde Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan’a, 28 Şubat soruşturması kapsamında dün yapılan operasyonlar da soruldu. Erdoğan, operasyonlarla ilgili şunları söyledi: “1 dalga, 2 dalga, 3 dalga, 4 dalga filan... Bunlar toplumun huzurunu da doğrusu kaçırıyor. Bundan bizler de ciddi manada rahatsızız. Atılması gereken adımlar atılır, biter geçer. Ama bu dalgalar böyle arka arkaya geldikçe kusura bakmasınlar, bu dalgalarda bu ülke boğulur. Bu kadar bu iş bence uzatılmamalı.”

Başbakan, kendisinin de mağdur olduğu, 28 Şubat’a müdahil olup olmayacağı sorusuna da şu yanıtı verdi: “Belli şeyler var ki 28 Şubat’la ilgili şahsıma yönelik olan o dönemin sıkıntısını yaşamış olan; ama partiler, ama kuruluşlar neyse onlarla ilgili de böyle bir süreç iddianame kabul edildiği anda, dava başladığı anda tabii ki hakkını arayacaktır. Ben de ararım veya aramam, kararımı bu süreç başladığında veririm.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER