Cumhurbaşkanı Gül’'ün Üç Dileği

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde ağırladığı vatandaşlardan birinin sorusu üzerine, üç dileğini dile getirdi. Gül, dünya için, Türkiye için ve kendisi ile yakınları için huzur dilediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Çankaya Köşkü'nde yüz yüze soru sorma fırsatı tanıyan, "Cumhurbaşkanına Sorun" uygulamasının ikincisi neticelendi. Vatandaşların oylarıyla belirlenen 10 soru sahibi, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Gül ile tanışıp sohbet etme ve sorularını doğrudan iletme imkânı buldu.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen kabulde, Sivas'ta ziraat mühendisliği yapan İbrahim Işıklan, Cumhurbaşkanı Gül'e diğer sorulardan biraz farklı olarak, "Sayın Cumhurbaşkanım. Sizden kabul olunacağı garantisi ile dünyamız, ülkemiz ve kendiniz için üç dilek dilemeniz istense ne dilerdiniz?" şeklindeki sorusunu sordu. Gül'ün cevabı ise şöyle oldu: "Bu da güzel bir soru. İnsan dünya için barış ister. Dünyayı tanıyan insanlardan biri olarak savaşlar, zulümler, açlık ve benzeri sebeplerden dolayı dünyada var olan huzursuzluğun bitmesini isterim. Daha somut olarak da komşumuz Suriye'nin hür ve demokratik bir düzene kansız ve acısız bir şekilde geçmesini çok arzu ederim. Türkiye için tabii ki huzur isterim; her şeyin başı huzurdur. Türkiye'nin en önemli meselesi, bir taraftan Kürt meselesi ve bu çerçevede bir taraftan da terör meselesidir. Bunların muhakkak hallolması ve birlik-beraberlik içinde olmamız lazım. Türkiye'nin kardeşlik müktesebatına uygun şekilde gelişmiş, demokratik bir ülke olarak yoluna devam etmesi ülkemize çok büyük bir huzur ve güç kazandıracaktır. Herkesin huzurlu olmasını isterim ve hiç kimsenin hayatını kaybetmesini istemem. Üçüncü olarak da, konumumuz ne olursa olsun hepimiz insanız, bireyiz. Ben de herkes gibi kendim, ailem ve tüm yakınlarım için hayırlı bir gelecek, sağlık ve huzur dilerim."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER