CHP Kişilere Odaklı Değildir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gürsel Tekin’in parti yönetimindeki görevinden istifasının ardından suskunluğunu bozdu

CHP Kişilere Odaklı Değildir

 

CHP Genal Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, temmuz ayının ilk haftasında yapılacak büyük kurultaya kadar Gürsel Tekin’in istifasıyla boşalan “Tanıtım, Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı” koltuğuna atama yapmayacağını söyledi. Tekin’in istifa gerekçeleri ile istifa öncesi kendisine iki mektup bıraktığı ve kumpas kurulduğunu belirttiği iddialarına yanıt vermekten kaçınan CHP Lideri “Sayın Tekin’in istifasının gerekçelerine girmek, istifa tartışmasını büyütüp belli noktaya taşımak istemiyorum” dedi.
 
Tekin’in istifasıyla “Yeni CHP” algısının yara aldığına ilişkin yorumlara ise Kılıçdaroğlu, “Yeni CHP’nin algısı hiçbir zaman kişilere odaklı olmadı. Kişilere odaklı bir politika izlenemez zaten. Önemli olan kurum kültürüdür ve bu kurum kültürünü yaşatmaktır” dedi. CHP Lideri’nin parti yönetiminin İstanbul il kongresine müdahale ettiği iddiaları üzerine kurmaylarına “Ben il kongrelerinde yetkiyi de sorumluluğu da örgüte veriyorum. Partide isteyen istediğini destekler, yeterki benim ismimi kullanmasınlar” dediği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER