Burhan Kuzu'dan Protesto Esprisi

Gazetecilerin yumurtalı protesto ile ilgili sorusu üzerine "Yumurtadan sonra saçım çıktı" diye cevap verdi.

Burhan Kuzu'dan Protesto Esprisi
BMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, İstanbul Üniversitesi'nde bir konferansa katıldı. İktisat Fakültesi'ndeki konferansa girişinde Kuzu, habercilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. "PFDK'nin şike kararlarını hukuki açıdan nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki bir soruya Burhan Kuzu, "Ben futboldan hiç anlamam. Bana başka alanda sorun. Anayasa sorun. Samimi olarak söylüyorum. Benim hiç anlamadığım bir alan, bunu net olarak söylüyorum. Zaten tuttuğum takım da yok. Milli Takım dışında hiçbir takıma ilgim de yok. Türkiye'de huzur olsun diye genellikle hep maçların berabere bitmesini isterim. Bunu da burada söylemiş olurum. Ne olur bana başka bir şey sorun" diye karşılık verdi.
 
İstanbul Üniversitesi'ne gelişini protesto eden öğrenciler olduğununun hatırlatılması üzerine Kuzu, "Yok ben onlara ne yaptım? Ne yaptım çocuklara. 30 sene bu çatı altında öğretim üyeliği yaptım. Odam da şu yan taraftaki oda. Ben burada 10-15 sene yılın hocası seçildim. En çok sevilen hocaydım burada. Onlara beni anlatın" diye konuştu. 
 
Basın mensuplarının kendisine yönelik daha önce yaşanan yumurtalı protestolara değinmesi üzerine Burhan Kuzu, "Saçım çıktı ondan sonra. Yani ben onlardan hiç şikayetçi değilim. Öğrencilerden davacı da olmadım biliyorsunuz. Hem mahkemeye verdiğim dilekçeyle, bırakın o halimle, her tarafım perişen vaziyette, 120 yumurta yemişim ben bir anda. Ben orda davacı olmadım. O anda olmadım. Hani sonradan salim düşünüp de filan değil. Ama o hareketin doğruluğu anlamına gelmiyor tabiki.Ben onları bağışladım. Kendileri bilirler" şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER