Binali Yıldırım Yüzde 90 Aday!

Bakan Yıldırım’ın Kadın Kolları Kongresi’nde CHP’li belediyelere karşı sert çıkışı Büyükşehir’e aday olacağı kanısını iyice güçlendirdi…

 

Şu an kabinede yer alan ancak, "Üç dönem milletvekilliği" kuralına takılacak isimler arasında yer alan Binali Yıldırım'ın, 2014'te İzmir'in yönetimine aday olacağı belirtiliyor. Son dönemde yaptğı konuşmalar ve İzmirli'ye bakışı bu yönde olan Bakan Yıldırım'ın, geçtiğimiz günlerde Aziz Kocaoğlu'nun "Yüzde %90 adayım" sözlerine benzer bir açıklama yapması bekleniyor. 

Ulaştırma-Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın kongrede geçen konuşmasında İzmir'e dönük değerlendirmeleri ve söz sayılabilecek nitelikteki açıklamarı şöyle oldu; "İzmir’e siyaset yapmaya değil hizmet yapmaya' geldik. İzmir için laf üretenler boşa zaman geçirenler yeter artık dedik. 'İzmir'in zamanını daha fazla almayın. Düşün İzmir'in yakasından' dedik. 35 projeyi İzmir'e AK Parti iktidarının bir taahhüdü olarak, İzmirliler'in önüne koyduk. İzmir’e vaatlerimizi hafife aldılar. 'İzmir kalemiz' dediler. 'Kale tanımayız İzmir'in tek kalesi var o da Kadifekale' dedik. İzmir'in kalesi, İzmir'e hizmet edenlerdir. İzmirli artık son 15 yılda kaybolan yılları gibi zaman kaybetmek istemiyor. Bunun hesabını da sormak istiyor. Ama gelin görün, belediyeler ayrılan paralarla, yatırım bütçesinin yüzde 40'ını bile gerçekleştiremediler. Hizmet er kişinin işidir. AK Parti'nin işidir. Üç yıl sonra İzmir- İstanbul'a otoyolla komşu kapısı oluyor. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yıldırım yerel yönetimlere olan tavrını da şu şekilde gösterdi; "Yerel yönetimler ne kadar sorun üretse de yokuş çıkarsa da tek tek hepsini aşarak İzmir'e hizmet için ne lazımsa onu yapacağız. 60 yaş kartında mızıkçılık yaptılar. Enselerine binmeye devam ettik. Çözümü ürettik. 60 yaş kartını devreye soktuk. 'Körfeze gemi alacağız' dediler. 'Yanlış iş yapmayın yanlış iş Bağdat'tan döner' dedik. İkinci kez ihale yaptılar. Hedef 2023, 35 İzmir 35 proje. İzmir'i marka yapmak bizim en önemli hedefimizdir. Bir hedefimiz daha var. İzmir'i Türkiye'nin ikinci büyük kenti yapmak" diyerek sözlerini noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER