AK Parti, Büyükşehir'den Feyz Almalı

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, mecliste yaptığı konuşması sırasında süt dağıtımı ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in gündeminde de süt tartışmaları vardı. Mecliste söz alan Yüksel; hükümet ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin okullarda yaptığı süt dağıtım projelerini mukayese etti.

 

Yüksel, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sütü üreticiden alarak destek sağladığını ve yardımda bulunurken üreticiyi de düşündüğünü; Hükümetin ise dağıttığı sütü tüccardan, sanayiciden satın aldığını belirtti. Yüksel, sözlerine şöyle devam etti "Hükümet bu şekilde sosyal projeleri uygulamada yeterince tecrübeli değil. Onlar bu işe tamamen oy kaygısı ile yaklaşıyor. Hükümet bu projeyi eline yüzüne bulaştırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu projeyi 7 senedir uygulamaktadır. Ve bu süre zarfında hiçbir sorun yaşanmamıştır. Hükümetin aksine daha uygun fiyatla bu sütü satın alan Belediye'nin aksine Hükümet, kamu zararı yaratmaktadır. Hükümetin, yerel üreticiye destek konusunda İzmir'den alacağı çok ders var, daha çok yol kat etmesi gerekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER