Şehit pilotlar için İzmir'de de askeri tören

Güncel 05.06.2024 - 13:10, Güncelleme: 05.06.2024 - 13:13
 

Şehit pilotlar için İzmir'de de askeri tören

KAYSERİ 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan havalandıktan bir süre sonra düşen eğitim uçağında şehit olan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ile Hava Pilot Albay Gökhan Özen için Kayseri'nin ardından İzmir'de de askeri tören yapıldı.
Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üssü Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, dün Kocasinan ilçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düştü. İhbarla bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Uçakta bulunan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ile Hava Pilot Albay Gökhan Özen şehit oldu. Şehitlerin naaşları incelemenin ardından Kayseri Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Karşıyaka ilçesinde yaşayan şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in eşi Şeyma Özen ile Çiğli ilçesinde yaşayan Şehit Hava Pilot Albay Uğur Yıldız'ın eşi Hande Yıldız'a acı haber, sağlık ekiplerinin gözetiminde askeri yetkililerce verildi. Her iki şehidin de birer kız çocuğu babası olduğu belirtildi. Şehitlerin evlerine Türk bayrağı asıldı. BAKAN GÜLER DE TÖRENE KATILDI Kayseri'deki askeri törenin ardından şehitleri naaşı, İzmir'e gönderildi. Şehit pilotlar için bu kez de Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda askeri tören yapıldı. Törene; Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İzmir Valisi Süleyman Elban, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanları, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı, belediye başkanları, kaymakamlar ve askeri erkan ile şehitlerin eş, çocuk ve yakınları katıldı. Saygı duruşuyla başlayan tören, şehitlerin biyografisinin okunmasıyla sürdü. Ardından müftü, şehitler için dua okudu. Törenin ardından şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, askerlerin omuzlarına alınarak cenaze araçlarına taşındı. Gökhan Özen'in cenazesi, askeri araçla son yolculuğuna uğurlanacağı Eskişehir'e götürüldü. Uğur Yıldız'ın cenazesi ise öğle vakti İzmir'de toprağa verilecek.
KAYSERİ 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan havalandıktan bir süre sonra düşen eğitim uçağında şehit olan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ile Hava Pilot Albay Gökhan Özen için Kayseri'nin ardından İzmir'de de askeri tören yapıldı.

Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üssü Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, dün Kocasinan ilçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düştü. İhbarla bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Uçakta bulunan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ile Hava Pilot Albay Gökhan Özen şehit oldu. Şehitlerin naaşları incelemenin ardından Kayseri Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Karşıyaka ilçesinde yaşayan şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in eşi Şeyma Özen ile Çiğli ilçesinde yaşayan Şehit Hava Pilot Albay Uğur Yıldız'ın eşi Hande Yıldız'a acı haber, sağlık ekiplerinin gözetiminde askeri yetkililerce verildi. Her iki şehidin de birer kız çocuğu babası olduğu belirtildi. Şehitlerin evlerine Türk bayrağı asıldı.

BAKAN GÜLER DE TÖRENE KATILDI

Kayseri'deki askeri törenin ardından şehitleri naaşı, İzmir'e gönderildi. Şehit pilotlar için bu kez de Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda askeri tören yapıldı. Törene; Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İzmir Valisi Süleyman Elban, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanları, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı, belediye başkanları, kaymakamlar ve askeri erkan ile şehitlerin eş, çocuk ve yakınları katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan tören, şehitlerin biyografisinin okunmasıyla sürdü. Ardından müftü, şehitler için dua okudu. Törenin ardından şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, askerlerin omuzlarına alınarak cenaze araçlarına taşındı. Gökhan Özen'in cenazesi, askeri araçla son yolculuğuna uğurlanacağı Eskişehir'e götürüldü. Uğur Yıldız'ın cenazesi ise öğle vakti İzmir'de toprağa verilecek.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.