Şakir Başak: İzmir'de yüzde 50'yi geçemiyor kale diyoruz!

Güncel 16.09.2023 - 19:04, Güncelleme: 16.09.2023 - 19:12
 

Şakir Başak: İzmir'de yüzde 50'yi geçemiyor kale diyoruz!

CHP İzmir İl Başkan Adayı Mehmet Şakir Başak, kürsüye çıkarak adaylık konuşmasını yaptı. Başak, seçimlerde İzmir’in CHP’nin kalesi olmadığını yüzde 70’i geçmek için değişim başlatılması gerektiğini söyledi.
CHP İzmir İl Kongresinde yaşanan blok ve çarşaf liste tartışmaları değerlendirerek sözlerine başlayan CHP İzmir İl Başkan Adayı Mehmet Şakir Başak, “Her birimiz kendini sorgulamalı. İzmir CHP’nin kalesi deniliyor. 25 yıldır burada iktidarız. Yüzde 50’yi geçemiyor buraya kale diyoruz. Yüzde 70’i geçemiyorsan burada bir eksiğimiz var. Bunun için yeni bir anlayış için karşınıza çıktım. Değişim örgütün içinden başlamalı” dedi. "BEN DEĞİL, BİZ DİYENLERE İHTİYAÇ VAR" Başak, “Yapılmayanı yapmaya geliyorum. İl Genel Başkanlığı nasıl yapılır onu göstermek için geliyorum. Tarihi farkındalık sizin. Değişim olmalı. Devrimcilere ihtiyaç var. Ben değil biz diyenlere ihtiyaç var. Değerli arkadaşlar yerel seçime hazırlanmak için artık örgütün iktidarı olması için karşınızdayım. Artık takdir il delegelerinin. Önümüzdeki yerel seçimlerde her türlü ön seçim yapılacak. İl başkanı olursam bunun mücadelesini vereceğime sizlere söz veriyorum” dedi.
CHP İzmir İl Başkan Adayı Mehmet Şakir Başak, kürsüye çıkarak adaylık konuşmasını yaptı. Başak, seçimlerde İzmir’in CHP’nin kalesi olmadığını yüzde 70’i geçmek için değişim başlatılması gerektiğini söyledi.

CHP İzmir İl Kongresinde yaşanan blok ve çarşaf liste tartışmaları değerlendirerek sözlerine başlayan CHP İzmir İl Başkan Adayı Mehmet Şakir Başak, “Her birimiz kendini sorgulamalı. İzmir CHP’nin kalesi deniliyor. 25 yıldır burada iktidarız. Yüzde 50’yi geçemiyor buraya kale diyoruz. Yüzde 70’i geçemiyorsan burada bir eksiğimiz var. Bunun için yeni bir anlayış için karşınıza çıktım. Değişim örgütün içinden başlamalı” dedi.

"BEN DEĞİL, BİZ DİYENLERE İHTİYAÇ VAR"
Başak, “Yapılmayanı yapmaya geliyorum. İl Genel Başkanlığı nasıl yapılır onu göstermek için geliyorum. Tarihi farkındalık sizin. Değişim olmalı. Devrimcilere ihtiyaç var. Ben değil biz diyenlere ihtiyaç var. Değerli arkadaşlar yerel seçime hazırlanmak için artık örgütün iktidarı olması için karşınızdayım. Artık takdir il delegelerinin. Önümüzdeki yerel seçimlerde her türlü ön seçim yapılacak. İl başkanı olursam bunun mücadelesini vereceğime sizlere söz veriyorum” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.