Saba Tümer'in sunduğu 'Aşk Adası'nın fragmanı olay olmuştu!

Magazin 16.02.2024 - 10:50, Güncelleme: 16.02.2024 - 10:50
 

Saba Tümer'in sunduğu 'Aşk Adası'nın fragmanı olay olmuştu!

İngiltere'nin en çok izlenen yarışma programlarından Aşk Adası, Türkiye'ye geliyor. Saba Tümer'in sunuculuğunu yapacağı yarışmanın ilk fragmanında bir kadın yarışmacının "Aşk istiyorum, erkek istiyorum erkek" sözleri gündem oldu. Programın RTÜK'e takılıp takılmayacağı merak edilirken RTÜK, “Aşk Adası” programıyla ilgili harekete geçti.
İngiltere’den ithal program Aşk Adası’nın ilk tanıtımı yayınlandı. Programın sunuculuğunu, şen kahkahalarıyla ünlü televizyoncu Saba Tümer yapacak. Yayınlanan fragmanda da bir kadın yarışmacının "Aşk istiyorum, erkek istiyorum erkek" sözleri gündem oldu. Yarışmacıların samimi halleri, aşk ve tartışmaların yaşanacağı anlar ilk fragmanda da hemen göze çarpıyor. NEREDE YAYINLANACAK? Programın hangi kanalda yayına geleceği ise izleyiciler tarafından araştırılıyordu. Aşk Adası programı, Gain adlı platformda yayınlanacak. İlk tanıtımı seyirciye sunulan program için şimdiden heyecan duyulmaya başlandı. İlk kez 14 Şubat’ta yayınlanan tanıtımında Aşk Adası programının detayları paylaşıldı. Saba Tümer’in şen kahkahalarının yansıdığı fragmanın girişinde "Issız bir adaya düşseniz yanınıza ne alırdınız? Bıcır bıcır sevgili, kocaman bir ev, yüzme havuzu, yaz partileri, sınırsız eğlence? Böyle ada mı olur demeyin, yeteri kadar hayal edersek istediğimiz her şey olur” sözleri yer aldı. Kadın ve erkek eşleşmelerinin olacağı realty-show programında farklı oyunlar ve elemeler gerçekleşecek. RTÜK'TEN AÇIKLAMA GELDİ! Dünya basınında büyük yankı uyandıran İngiltere’nin müstehcen programı Aşk Adası'nın Türkiye'de yayınlanması tartışmalara yol açtı. Programın RTÜK'e takılıp takılmayacağı merak konusuydu. Tartışmalı programın ilk fragmanı olay olurken, RTÜK'ten açıklama geldi. RTÜK, “Aşk Adası” programıyla ilgili ön inceleme yaptığını açıkladı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin şu açıklamayı yaptı;  "Sosyal medya başta olmak üzere bazı basın organlarında tartışılan “Aşk Adası” isimli bir yapımla alakalı gerekli ön inceleme Üst Kurulumuz tarafından yapılmıştır. Üst Kurul Başkanlığı, bir dijital medya platformunda yayınlanacağı belirtilen yapımla alakalı yapmış olduğu araştırmada, tanıtım fragmanının ilgili seç-izle platformu tarafından yayınlanmadığını belirlemiştir. RTÜK, program fragmanının bahse konu dijital yayıncının bilgisi dışında yapımcı firmanın kendi sitesinden onay alınmadan yayınladığını tespit etmiştir. Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyen RTÜK’ün konuyu yakından takip ettiğinin bilinmesini önemle kamuoyuna arz ederiz.
İngiltere'nin en çok izlenen yarışma programlarından Aşk Adası, Türkiye'ye geliyor. Saba Tümer'in sunuculuğunu yapacağı yarışmanın ilk fragmanında bir kadın yarışmacının "Aşk istiyorum, erkek istiyorum erkek" sözleri gündem oldu. Programın RTÜK'e takılıp takılmayacağı merak edilirken RTÜK, “Aşk Adası” programıyla ilgili harekete geçti.

İngiltere’den ithal program Aşk Adası’nın ilk tanıtımı yayınlandı. Programın sunuculuğunu, şen kahkahalarıyla ünlü televizyoncu Saba Tümer yapacak. Yayınlanan fragmanda da bir kadın yarışmacının "Aşk istiyorum, erkek istiyorum erkek" sözleri gündem oldu.

Yarışmacıların samimi halleri, aşk ve tartışmaların yaşanacağı anlar ilk fragmanda da hemen göze çarpıyor.

NEREDE YAYINLANACAK?

Programın hangi kanalda yayına geleceği ise izleyiciler tarafından araştırılıyordu. Aşk Adası programı, Gain adlı platformda yayınlanacak. İlk tanıtımı seyirciye sunulan program için şimdiden heyecan duyulmaya başlandı.

İlk kez 14 Şubat’ta yayınlanan tanıtımında Aşk Adası programının detayları paylaşıldı. Saba Tümer’in şen kahkahalarının yansıdığı fragmanın girişinde "Issız bir adaya düşseniz yanınıza ne alırdınız? Bıcır bıcır sevgili, kocaman bir ev, yüzme havuzu, yaz partileri, sınırsız eğlence? Böyle ada mı olur demeyin, yeteri kadar hayal edersek istediğimiz her şey olur” sözleri yer aldı.

Kadın ve erkek eşleşmelerinin olacağı realty-show programında farklı oyunlar ve elemeler gerçekleşecek.

RTÜK'TEN AÇIKLAMA GELDİ!

Dünya basınında büyük yankı uyandıran İngiltere’nin müstehcen programı Aşk Adası'nın Türkiye'de yayınlanması tartışmalara yol açtı. Programın RTÜK'e takılıp takılmayacağı merak konusuydu. Tartışmalı programın ilk fragmanı olay olurken, RTÜK'ten açıklama geldi. RTÜK, “Aşk Adası” programıyla ilgili ön inceleme yaptığını açıkladı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin şu açıklamayı yaptı;  "Sosyal medya başta olmak üzere bazı basın organlarında tartışılan “Aşk Adası” isimli bir yapımla alakalı gerekli ön inceleme Üst Kurulumuz tarafından yapılmıştır. Üst Kurul Başkanlığı, bir dijital medya platformunda yayınlanacağı belirtilen yapımla alakalı yapmış olduğu araştırmada, tanıtım fragmanının ilgili seç-izle platformu tarafından yayınlanmadığını belirlemiştir.

RTÜK, program fragmanının bahse konu dijital yayıncının bilgisi dışında yapımcı firmanın kendi sitesinden onay alınmadan yayınladığını tespit etmiştir.

Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyen RTÜK’ün konuyu yakından takip ettiğinin bilinmesini önemle kamuoyuna arz ederiz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.