Ruh halinizi basit şekilde düzeltin! Rahatlamanızı sağlayacak yöntemler

Sağlık 02.05.2024 - 12:44, Güncelleme: 02.05.2024 - 12:54
 

Ruh halinizi basit şekilde düzeltin! Rahatlamanızı sağlayacak yöntemler

Kötü hissettiğiniz anlarda sizi aniden mutlu edecek bir anahtar yoktur ancak bazı yöntemler vardır. Yapılan bazı araştırmalarda kötü ruh halinden kurtulmak için şaşırtıcı gelebilecek ilginç yollar vardır.
ENSENİZE BUZ KÜPÜ YERLEŞTİRİN Boynunuzun tam bu noktasına bir buz küpü yerleştirmek eski bir Çin tekniğidir. Baş ağrıları, uyku eksikliği, selülit ve ruh halinin iyileştirilmesi gibi çok sayıda soruna yardımcı olduğuna inanılır. DİLİNİZİ AĞZINIZDA GEVŞETİN Olumsuz düşünceleri kendi içinizde yaptığınız konuşmalarda sık sık tekrarlıyorsanız tam da bu anlarda dilinizi ağız içinde gevşetmeyi deneyin. Psikiyatristler bunun, kafanızda dolaşan düşüncelerin kısır döngüsünü kesebileceği ve zihninizi temizlemenize yardımcı olabileceğini düşünüyor. OMUZLARINIZ GERİDE OLACAK ŞEKİLDE DİK DURUN Araştırmalar, dik bir duruşa sahip olmanın kendinizi daha uyanık ve coşkulu hissetmenizi, daha az korkulu hissetmenizi ve daha yüksek özgüvene sahip olmanızı sağlayabileceğini gösteriyor. Hatta bir sorunla karşılaştığınızda daha kararlı hissetmenize yardımcı olabilir. DİLİNİZE BİRAZ TUZ KOYUN Yoğun kaygı dalgalarından mustarip insanlar için, dillerine bir tutam tuz koymak, bu duruma büyük ölçüde yardımcı olabilir gibi görünüyor. Bu, duyularınızı harekete geçirir ve sizi paniklediğiniz şeye odaklanmaktan uzaklaştırır. Ancak bazı kişiler, tuzun uyardığı asit üretimi nedeniyle nefes darlığı yaşayabilir. Bu nedenle dikkatli olun. TOPRAKLA UĞRAŞIN Ruh halinizi iyileştirmek istiyorsanız bazen elinizi kirletmeniz gerekir. İngiltere'den araştırmacılar, toprakta yaygın olarak bulunan 'dost' bir bakterinin, beyin hücrelerini, antidepresanlarla benzer etkiye sahip olan kimyasal serotonini üretmeye teşvik ettiğini keşfetti. BİRAZ ÇİKOLATA YİYİN Özellikle çikolatanın çok güçlü ruh hali artırıcı yetenekleri vardır. Çikolatadaki antioksidan (resveratrol), sizi mutlu eden ve memnun eden kimyasallar olan endorfin ve serotoninin bir karışımını üretir.
Kötü hissettiğiniz anlarda sizi aniden mutlu edecek bir anahtar yoktur ancak bazı yöntemler vardır. Yapılan bazı araştırmalarda kötü ruh halinden kurtulmak için şaşırtıcı gelebilecek ilginç yollar vardır.

ENSENİZE BUZ KÜPÜ YERLEŞTİRİN

Boynunuzun tam bu noktasına bir buz küpü yerleştirmek eski bir Çin tekniğidir. Baş ağrıları, uyku eksikliği, selülit ve ruh halinin iyileştirilmesi gibi çok sayıda soruna yardımcı olduğuna inanılır.

DİLİNİZİ AĞZINIZDA GEVŞETİN

Olumsuz düşünceleri kendi içinizde yaptığınız konuşmalarda sık sık tekrarlıyorsanız tam da bu anlarda dilinizi ağız içinde gevşetmeyi deneyin. Psikiyatristler bunun, kafanızda dolaşan düşüncelerin kısır döngüsünü kesebileceği ve zihninizi temizlemenize yardımcı olabileceğini düşünüyor.

OMUZLARINIZ GERİDE OLACAK ŞEKİLDE DİK DURUN

Araştırmalar, dik bir duruşa sahip olmanın kendinizi daha uyanık ve coşkulu hissetmenizi, daha az korkulu hissetmenizi ve daha yüksek özgüvene sahip olmanızı sağlayabileceğini gösteriyor. Hatta bir sorunla karşılaştığınızda daha kararlı hissetmenize yardımcı olabilir.

DİLİNİZE BİRAZ TUZ KOYUN

Yoğun kaygı dalgalarından mustarip insanlar için, dillerine bir tutam tuz koymak, bu duruma büyük ölçüde yardımcı olabilir gibi görünüyor. Bu, duyularınızı harekete geçirir ve sizi paniklediğiniz şeye odaklanmaktan uzaklaştırır. Ancak bazı kişiler, tuzun uyardığı asit üretimi nedeniyle nefes darlığı yaşayabilir. Bu nedenle dikkatli olun.

TOPRAKLA UĞRAŞIN

Ruh halinizi iyileştirmek istiyorsanız bazen elinizi kirletmeniz gerekir. İngiltere'den araştırmacılar, toprakta yaygın olarak bulunan 'dost' bir bakterinin, beyin hücrelerini, antidepresanlarla benzer etkiye sahip olan kimyasal serotonini üretmeye teşvik ettiğini keşfetti.

BİRAZ ÇİKOLATA YİYİN

Özellikle çikolatanın çok güçlü ruh hali artırıcı yetenekleri vardır. Çikolatadaki antioksidan (resveratrol), sizi mutlu eden ve memnun eden kimyasallar olan endorfin ve serotoninin bir karışımını üretir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.