QR kodla okutulan menülerle ilgili uyarı!

Güncel 05.05.2023 - 14:30, Güncelleme: 05.05.2023 - 14:36
 

QR kodla okutulan menülerle ilgili uyarı!

FBI verilerine göre, son dönemde QR kodları kullanarak dolandırılanların sayısında büyük bir artış yaşandı. FBI da konuya ilişkin uyarılarda bulundu.
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanmaya başlanan ve halen birçok restoran ve kafede aktif olarak kullanılan QR kodlu menüler, kişisel verilerinizi ele geçiriyor olabilir. FBI verilerine göre, son dönemde QR kodları kullanarak dolandırılanların sayısında büyük bir artış yaşandı. Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu FBI, QR kodlu menülerin kişisel verilerin kopyalanmasında kullanabileceğini duyurdu. Buna göre, gerçek QR kodların üzerine kendi hazırladıkları QR kodları yapıştıran dolandırıcılar, bu sayede kişilerin akıllı telefonlarına erişerek kişisel verilerini çalabiliyor. Sahte QR kodlar, cihaza tehlikeli yazılım yüklerken, kredi kartı bilgileri dahil birçok kişisel veriye erişimi kolaylaştırıyor.
FBI verilerine göre, son dönemde QR kodları kullanarak dolandırılanların sayısında büyük bir artış yaşandı. FBI da konuya ilişkin uyarılarda bulundu.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanmaya başlanan ve halen birçok restoran ve kafede aktif olarak kullanılan QR kodlu menüler, kişisel verilerinizi ele geçiriyor olabilir.

FBI verilerine göre, son dönemde QR kodları kullanarak dolandırılanların sayısında büyük bir artış yaşandı.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu FBI, QR kodlu menülerin kişisel verilerin kopyalanmasında kullanabileceğini duyurdu.

Buna göre, gerçek QR kodların üzerine kendi hazırladıkları QR kodları yapıştıran dolandırıcılar, bu sayede kişilerin akıllı telefonlarına erişerek kişisel verilerini çalabiliyor.

Sahte QR kodlar, cihaza tehlikeli yazılım yüklerken, kredi kartı bilgileri dahil birçok kişisel veriye erişimi kolaylaştırıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.