Pınar Karşıyaka Avrupa'da zirvede

Spor 24.10.2023 - 14:50, Güncelleme: 24.10.2023 - 16:00
 

Pınar Karşıyaka Avrupa'da zirvede

BASKETBOL Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon finalleri hedefleyerek oluşturduğu iddialı kadroya kupaya özel başarı primi belirleyen Pınar Karşıyaka, güç sıralamasında da zirveye çıktı.
FIBA'nın Şampiyonlar Ligi için her yıl geleneksel olarak yayınladığı güç sıralamasında Karşıyaka, 8 gruptaki 32 takım arasında kupayı kazanmaya aday en güçlü takım olarak gösterildi. Organizasyonun resmi sitesi, kadrosunda geçen sezon Basketbol Süper Ligi'nde final oynayan takımdan daha önce Eurocup'ta MVP de olan McCollum, Vitto Brown, Jaylon Brown, Kenan Sipahi ve yeni transferler NBA patentli Darrun Hilliard, Vernon Carey, Kelan Martin ile yerli takviyeler Furkan Haltalı ve Hakan Sayılı gibi isimler bulunan Kaf-Kaf'ı en güçlü takım olarak öne çıkardı. Güç sıralamasında Karşıyaka'nın ardından İspanyol ekibi Unicaja ikinci, Fransa temsilcisi Dijon üçüncü olarak gösterildi. FIBA'nın Pınar Karşıyaka'yla ilgili analizinde, "Bu takım tam bir canavar. Antrenör Ufuk Sarıca geçen sezonun çekirdeğini korudu ve bunu tipik Karşıyaka oyuncularıyla güçlendirdi. Pınar Karşıyaka, aralarında Fenerbahçe Beko ve Türk Telekom'a karşı sergilediği galibiyet performansı da dahil olmak üzere son 4 maçının 3'ünü kazandı. Bu sezon kupa istiyorlar" ifadeleri yer aldı. Şampiyonlar Ligi'nde 2021'de final oynamasına rağmen geçen iki sezonda Play-In etabında elenen Karşıyaka'da bu sezon Avrupa'da başarı isteyen Asbaşkan İlker Ergüllü, Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ve Nazım Torbaoğlu, hem E Grubu'nda ilk hafta kazanılan Filou Oostende maçında takıma sürpriz prim dağıtıp, hem de kupaya özel prim belirlemişti.
BASKETBOL Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon finalleri hedefleyerek oluşturduğu iddialı kadroya kupaya özel başarı primi belirleyen Pınar Karşıyaka, güç sıralamasında da zirveye çıktı.

FIBA'nın Şampiyonlar Ligi için her yıl geleneksel olarak yayınladığı güç sıralamasında Karşıyaka, 8 gruptaki 32 takım arasında kupayı kazanmaya aday en güçlü takım olarak gösterildi. Organizasyonun resmi sitesi, kadrosunda geçen sezon Basketbol Süper Ligi'nde final oynayan takımdan daha önce Eurocup'ta MVP de olan McCollum, Vitto Brown, Jaylon Brown, Kenan Sipahi ve yeni transferler NBA patentli Darrun Hilliard, Vernon Carey, Kelan Martin ile yerli takviyeler Furkan Haltalı ve Hakan Sayılı gibi isimler bulunan Kaf-Kaf'ı en güçlü takım olarak öne çıkardı.

Güç sıralamasında Karşıyaka'nın ardından İspanyol ekibi Unicaja ikinci, Fransa temsilcisi Dijon üçüncü olarak gösterildi. FIBA'nın Pınar Karşıyaka'yla ilgili analizinde, "Bu takım tam bir canavar. Antrenör Ufuk Sarıca geçen sezonun çekirdeğini korudu ve bunu tipik Karşıyaka oyuncularıyla güçlendirdi. Pınar Karşıyaka, aralarında Fenerbahçe Beko ve Türk Telekom'a karşı sergilediği galibiyet performansı da dahil olmak üzere son 4 maçının 3'ünü kazandı. Bu sezon kupa istiyorlar" ifadeleri yer aldı. Şampiyonlar Ligi'nde 2021'de final oynamasına rağmen geçen iki sezonda Play-In etabında elenen Karşıyaka'da bu sezon Avrupa'da başarı isteyen Asbaşkan İlker Ergüllü, Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ve Nazım Torbaoğlu, hem E Grubu'nda ilk hafta kazanılan Filou Oostende maçında takıma sürpriz prim dağıtıp, hem de kupaya özel prim belirlemişti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.